3 vinnarar frå Leikanger på samlagsmeistarskapet 2018

3 vinnarar frå Leikanger på samlagsmeistarskapet 2018
Del

Kristin Husum (rekrutt), Trine Humlestøl Njøs (junior) og Kjell Næss (veteran 55) vann alle sine klassar under samlagsstemna i baneskyting som Farnes arrangerte 8. september 2018.
Det var i tillegg mange andre gode plasseringar for våre skyttarar. På lagskytingane så vann Leikanger på 100m medan det vart 2.plass på 200m
Det var 21 skyttarar frå Leikanger skyttarlag som deltok.

 

3 vinnarar frå Leikanger på samlagsmeistarskapet 2018

Resultat våre skyttarar

 

Skyttar Klasse 25-skot 35-skot  
Siri Marita Elden Ølmheim  NV  218    
Kristin Husum  R  243  341 1.plass 
Ingrid Husum  R  244  338 3.plass
Jørgen Humlestøl Njøs  R  236  328  
Magnus Håland Moen  R  230    
Johan Hamre Nornes  ER  247  341  
Sølve Njøs Eikeland  ER  242  328  
Trine Humlestøl Njøs  J  248  348  1.plass
Stine Njøs Eikeland  J  246  346  2.plass
Eirik Håland Moen  J  243  342  
Gaute Eliassen Hamre  J  241  341  
Odd Rinde  V65  249  349  2.plass
Knut Grinde  V65  243  337  
Ragnar Husabø  V73  233    
Frode Ølmheim  2  241  338  3.plass
Arve Yttri  2  239  336  
Kjell Næss  V55  243  340  1.plass
Arvid Brennset  V55  236  329  
Svein Kåre Furre  5  240  340  2.plass
Jan Helge Furre  4  227  323  
Eivind Yttri  4  233    
3 vinnarar frå Leikanger på samlagsmeistarskapet 2018

Lagsmeisterskap bane 2018

Lagsmeisterskap bane 2018
Del

28 skyttarar deltok på lagsmeisterskap i baneskyting som vart arrangert 16. august 2018.
Vi fekk følgande vinnarar: Rekrutt: Kristin Husum , Eldre rekrutt: Sølve Njøs Eikeland, Junior: Trine Humlestøl Njøs, V65: Odd Rinde, V73: Ragnar Husabø, V55: Kjell Næss, kl 1: Olav Skarsbø, kl 2: Gabriel Skjulhaug Yttri og kl 3-5: Svein Kåre Furre

 Fullstendige resultatlister 

Resultat 100m            Resultat 200m

 

_______________________________________________________________________

Resultat frå Landsskyttarstemnet 2018 i Stjørdal

Del

Fredag: I feltfinale for klasse 2 kom Janne Marita Bergheim på 7 plass og fekk medalje etter 11 treff i finalen. Gabriel Skjulhaug Yttri fekk 9 treff og enda på 24. plass.
I feltfinalen for rekrutter kom Kristin Husum på 33. plass etter ein litt skeiv serie. Jørgen Humlestøl Njøs kom på 76. plass i finalen.
I feltfinalen for junior fekk både Trine Humlestøl Njøs og Eirik Håland Moen 10 treff og enda på 75. og 87. plass.

Onsdag: Gaute Eliassen Hamre og Trine Humlestøl Njøs skaut fullt i finalen for juniorar og kom på delt 53. plass.
I banefinalen for klasse 3-5 skaut Svein Kåre Furre 100 poeng og fekk med det meisterskapsstjerne.

Tirsdag: Kristin Husum skaut fullt og enda på 18. plass i finalen for rekrutter. Søstera Ingrid kom på 62.plass.
Arvid Brennset kom på 36. plass i finalen for veteran 55. Kjell Næss enda på 42. plass.

Mandag: Gabriel Skjulhaug Yttri var uheldig med ein skeiv serie og enda på 13. plass i banefinalen for klasse 2. Janne Marita Bergheim kom på 41. plass.
Søstrene Kristin og Ingrid Husum kvalifiserte seg for banefinalen for rekrutter etter henholdsvis 247 og 246 poeng på den innleiande skytinga.

Søndag: Kristin Husum skaut fullt på feltrunden for rekruttar og er på 2.plass før finalen på fredag. Jørgen Humlestøl Njøs kvalifiserte seg også for feltfinalen for rekruttar med 29 treff.

Laurdag: Gabriel Skjulhaug Yttri og Janne Marita Bergheim fortsatte med god skyting på feltrunden og er begge truleg klare for finalen med 29 treff. I klasse V55 er Arvid Brennset og Kjell Næss klare for finalen i baneskyting etter henholdsvis 246 og 243 poeng.
På feltskyting for junior vart Trine Humlestøl Njøs og Eirik Håland Moen best av skyttarane frå Leikanger begge med 29 treff.På baneskytinga for Eldre Rekrutt vart Emma Linneah Moen Rinde best med 247 poeng.

Fredag: I klasse 2 skaut Gabriel Skjulhaug Yttri 245 poeng og er med det på 4. plass før finalen. I samme klassen så skaut Janne Marita Bergheim 242 poeng og er óg klar for finalen.

Her finn de alle resultata for våre skyttarar på landsskyttarstemnet.

Følg med på Landskyttarstemnet 2018 her  

 

Resultat fredag 10. august

Finale Felt Klasse Rekrutt
Kristin Husum Leikanger 41/5                  - 33. plass
Jørgen Humlestøl Njøs Leikanger 37/1      - 76. plass

Finale Felt Klasse 2
Janne Marita Bergheim Leikanger 40/5      -  7. plass og medalje
Gabriel Skjulhaug Yttri Leikanger 38/2      -  24. plass

Finale Felt Klasse Junior
Trine Humlestøl Njøs Leikanger 39/6        -  75. plass
Eirik Håland Moen Leikanger 39/2            -  87. plass

Resultat onsdag 8. august

Finale Bane Klasse Junior
Gaute Eliassen Hamre Leikanger 347   - 53. plass
Trine Humlestøl Njøs Leikanger 347     - 53. plass

Finale Bane Klasse 3-5
Svein Kåre Furre Leikanger 340     - 113. plass

Bane Klasse Junior
Gaute Eliassen Hamre Leikanger 247
Stine Njøs Eikeland Leikanger 244

 

Resultat tirsdag 7. august

Finale Bane Klasse Rekrutt
Kristin Husum Leikanger 347        - 18. plass
Ingrid Husum Leikanger 343         - 62. plass


Finale Bane Klasse Veteran 55 år
Arvid Brennset Leikanger 342      -  36. plass
Kjell Næss Leikanger 341            -  42. plass


Bane Klasse 5
Svein Kåre Furre Leikanger 240
Vidar Skarsbø Dale Leikanger 224
 

Bane Klasse Junior
Trine Humlestøl Njøs Leikanger 247
Eirik Håland Moen Leikanger 246
(våre to siste juniorskyttarar skal skyte sin innleiande serie onsdag morgon)

 

Resultat mandag 6. august

Finale Bane Klasse 2
Gabriel Skjulhaug Yttri Leikanger 339    - 13. plass
Janne Marita Bergheim Leikanger 336    - 41. plass

Bane Klasse 4
Eivind Yttri Leikanger 233
Oliver Karelius Prøven Leikanger 231
Jan Helge Furre Leikanger 225
Malin Sæbø Nes Leikanger 219 

Bane Klasse Rekrutt
Kristin Husum Leikanger 247
Ingrid Husum Leikanger 246
Jørgen Humlestøl Njøs Leikanger 241
Guro Instefjord Brekken Leikanger 237
Magnus Håland Moen Leikanger 237
Sigbjørn Njøs Eikeland Leikanger 230

Felt Klasse Nybegynner Voksen
Marianne Moen Rinde Leikanger 58 29/16 

Felt Klasse Veteran 55 år
Kjell Næss Leikanger 58 27/20 13 15.24
Arvid Brennset Leikanger 54 21/11 15 15.20 

Felt Klasse Veteran 65 år
Odd Rinde Leikanger 54 27/17



Resultat søndag 5. august 

Bane Klasse Veteran 73 år
Ragnar Husabø Leikanger 233 

Bane Klasse 3
Janne Humlestøl Njøs Leikanger 231
Helena Nes Leikanger 226
Arne L Nes Leikanger 222
Ivar Husum Leikanger 220
Stian Andre Fossøy Leikanger 219

Felt Klasse 1     (minneskyting, feltskyting, stang, felthurtig)
Arild Fossøy Leikanger 31 17/2 10 26.82 

Felt Klasse 5     (minneskyting, feltskyting, stang, felthurtig)
Svein Kåre Furre Leikanger 55 28/15 21 15.39

Felt Klasse Rekrutt
Kristin Husum Leikanger 58 30/25              - finale fredag 10. aug 11:00
Jørgen Humlestøl Njøs Leikanger 52 29/12  - finale fredag 10. aug 11:00
Ingrid Husum Leikanger 59 28/14
Sigbjørn Njøs Eikeland Leikanger 52 27/10
Magnus Håland Moen Leikanger 52 26/10

 

Resultat laurdag 4. august 

Bane Klasse Eldre Rekrutt
Emma Linneah Moen Rinde Leikanger 247
Beate Humlestøl Njøs Leikanger 244
Johan Hamre Nornes Leikanger 244
Sølve Njøs Eikeland Leikanger 242

Bane Klasse Nybegynner Voksen
Marianne Moen Rinde Leikanger 244
Anne Stavland Leikanger 234
Siri Marita Elden Ølmheim Leikanger 228

Bane Klasse Veteran 55 år
Arvid Brennset Leikanger 246  - finale tirsdag 7. aug 09:00
Kjell Næss Leikanger 243        - finale tirsdag 7. aug 09:00

Felt Klasse 2    (minneskyting, feltskyting, stang, felthurtig)
Gabriel Skjulhaug Yttri Leikanger 52 29/15 16 17.11         - finale fredag 10. aug
Janne Marita Bergheim Leikanger 53 29/10 8 18.13          - finale fredag 10. aug
Eskil Skjulhaug Yttri Leikanger 51 26/12 14 ****
Frode Ølmheim Leikanger 54 25/10 14 15.49
Siv Kristin Laberg Yttri Leikanger 44 25/8 8 14.37

Felt Klasse Junior
Trine Humlestøl Njøs Leikanger 60 29/22           - Finale fredag 10. aug
Eirik Håland Moen Leikanger 60 29/17               - Finale fredag 10. aug
Stine Njøs Eikeland Leikanger 60 28/18
Gaute Eliassen Hamre Leikanger 60 27/19

 

Resultat fredag 3. august

Bane Klasse 1
Olav Skarsbø Leikanger 237
Arild Fossøy Leikanger 231

Bane Klasse 2
Gabriel Skjulhaug Yttri Leikanger 245  - finale mandag 6. aug 17:00
Janne Marita Bergheim Leikanger 242  - finale mandag 6. aug 17:00
Frode Ølmheim Leikanger 235
Eskil Skjulhaug Yttri Leikanger 233
Siv Kristin Laberg Yttri Leikanger 227

Bane Klasse Veteran 65 år
Odd Rinde Leikanger 246


Felt Klasse 4    (minneskyting, feltskyting, stang, felthurtig)
Oliver Karelius Prøven Leikanger 53 25/8 10 10.60
Malin Sæbø Nes Leikanger 57 23/11 9 18.49
Eivind Yttri Leikanger 54 27/12 14 13.83    (korrigert)
Jan Helge Furre Leikanger 53 21/4 16 12.43 

Felt Klasse Veteran 73 år    (minneskyting, feltskyting)
Ragnar Husabø Leikanger 58 26/14

 

For alle resultat sjå DFS si resultatside: http://res.landsskytterstevnet.no/2018/web/index.html 

Web-TV med direktesending frå LS:   http://2018.landsskytterstevnet.no/

Sjå og skyttarlaget si side på Facebook

Resultat frå dei siste stemnene før Landsskyttarstemnet.

Del

Mange av våre skyttarar har deltatt på stemner i forkant av landsskyttarstemnet. Her finn de resultat for våre skyttarar.

 

 

Stemner 25.-29. juli

Skyttar Kl Søndre Land Nordre Land Torpa Etenedal Hovet og Hol Hadding Bromma Heimsil
Arvid Brennset V55         341   332  341
Ingrid Husum  R   348     343 3.pl 341 342  343
Kjell Næss V55         337 345 332  342
Stine Njøs Eikeland  J         348 346 344  346
Kristin Husum  R   349 3.pl     341 347 2.pl 349 1.pl  331
Sølve Njøs Eikeland  ER         339 339 341  339
Sigbjørn Njøs Eikeland  R         238 324 233  321
Ivar Husum  3           314    
Eivind Yttri  4  321 332 329 227        
Svein Kåre Furre     341 339 343        
Jan Helge Furre     319 320 308        

 

Stemner 13.-22. juli

Skyttar Klasse Odda  Folgefonn  Otta  Vinstra
Kjell Næss  V55 342  343  343  346 1.pl 
Arvid Brennset  V55 331  332  342   334

 

 

Resultat frå Vestlandsstemna 2018

Del

Kjell Næss kom på andre plass i finalen for Veteran 55 på baneskytinga med 345 poeng.
Ein del av våre skyttarar deltar i helga på Vestlandsstemna i Kvinnherad. Her finn du resultat for våre skyttarar.

Stine Njøs Eikeland (J) skaut på laget til Sogn indre som vann samlagskytinga for R/J på Vestlandstemna.

 

Skyttar Klasse Stang F/H Bane 25s Bane 35s Felt Feltfinale
Jørgen Humlestøl Njøs  R      234  - 24/6  -
Sølve Njøs Eikeland  ER      237  - 27/13  -
Beate Humlestøl Njøs  ER      230  - 25/10  -
Trine Humlestøl Njøs  J      244  - 29/19  38/1

Stine Njøs Eikeland 

 J      242  - 28/18  -
Kjell Næss  V55  13 13.27  247  345 17/4  -
               
               
               

Sogndal vann lagskytinga på 100m medan det var heimesiger til Leikanger på 200m

Sogndal vann lagskytinga på 100m medan det var heimesiger til Leikanger på 200m
Del

På 100m vann Sogndal sitt førstelag 4 poeng føre Leikanger sitt første lag. På vinnarlaget til Sogndal skaut Magnar Molland (V73), Vegard Eikevik (J) og Tor Kristian Dulsvik (R).

På 200m vann Leikanger sitt førstelag 2 poeng føre Knipenborg som leda fram til siste serie. På vinnarlaget til Leikanger skaut Siv Kristin Laberg Yttri (2), Gabriel Skjulhaug Yttri (2) og Arvid Brennset (V55).

Sogndal vann lagskytinga på 100m medan det var heimesiger til Leikanger på 200m

På 100m vann Sogndal sitt førstelag 4 poeng føre Leikanger sitt første lag. På vinnarlaget til Sogndal skaut Magnar Molland (V73), Vegard Eikevik (J) og Tor Kristian Dulsvik (R). 

Sogndal vann lagskytinga på 100m medan det var heimesiger til Leikanger på 200m

På 200m vann Leikanger sitt førstelag 2 poeng føre Knipenborg som leda fram til siste serie. På vinnarlaget til Leikanger skaut Siv Kristin Laberg Yttri (2), Gabriel Skjulhaug Yttri (2) og Arvid Brennset (V55).

 

 

Resultat lagskyting Sogn Indre

 

Livevisning 100m

 

Livevisning 200m

Vegard Solhaug vinnar kl 3-5 på Landsdelskretsstemna bane 2018

Vegard Solhaug vinnar kl 3-5 på Landsdelskretsstemna bane 2018
Del

Klassevinnarar Landsdelskretsstemna baneskyting

Klasse 3-5:
1. Vegard Solhaug, Aurland 344
2. Roger Nesheim, Eidsbygda 343
3. Johanna Reksten, Nordbygda og Rand 343

V55: Magnar Isene, Førde 343
Kl 1: Stein Birger Svensøy, Fortun 240
Kl 2: Eirik Hylland, Aurland 344

Rekrutt: Ingrid Husum, Leikanger 349
Eldre Rekrutt: Christian Hjartholm Solheim, Oppedal/Brekke 350
Junior: Torinn Eiken, Hyllestad 350
Eldre Junior: Oddlaug Ellingsen Årskaug, Oppedal/Brekke 341
Veteran 65: Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 349
Veteran 73: Egil Melvær, Florø 350
Nybgynner voksen: Marianne Moen Rinde, Leikanger 244

Vinnarar samlagskyting:
Ungdom: Sunnfjord 1 - 399
Veteran: Sunnfjord - 399
Senior: Nordfjord 1 - 380

Livevisning og alle resultat frå Landsdelskretsstemna

Del

Her finn du linker til resultat og livevisning frå Landsdelskretsstemna i baneskyting 2018 på Leikanger.

Resultatlister blir oppdatert etter kvart lag.

 

 

             

Oversikt klassevinnarar 

 
     

  Resultat frå Landsdelskretsstemna

 

 

.

Resultat frå Frydenbøcupen 2018

Del

Mange gode resultat for våre skyttarar på dei 5 stemna i Sunnfjord.
Kristin Husum vann 3 av stemnene medan søtra Ingrid fekk to andreplasser og ein 3. plass i klasse Rekrutt.
I klasse Eldre rekrutt så fekk Johan Hamre Nornes to 3.plasser. Janne Marita Bergheim i klasse 2 vann to av stemna og satte personleg rekord med 346 poeng på stemna til Gaular.

Skyttar Førde Florø Gaular Holsen Jølster
Namn Klasse Resultat Plass   Resultat Plass   Resultat Plass   Resultat Plass   Resultat Plass  
Ingrid Husum Rekrutt 340 (6) 6   344 (2) 2 Sølv 340 (5) 5   348 (3) 3 Bronse 347 (2) 2 Sølv
Jørgen Humlestøl Njøs Rekrutt 340 (7) 7   333 (7) 7   329 (11) 11   337 (9) 9   332 (10) 10  
Kristin Husum Rekrutt 350 (1) 1 Gylt 347 (1) 1 Gylt 333 (7) 7   350 (1) 1 Gylt 342 (7) 7  
Beate Humlestøl Njøs Eldre rekrutt 345 (6) 6   332 (10) 10   334 (13) 13   342 (8) 8   334 (15) 15  
Emma Linneah Moen Rinde Eldre rekrutt 343 (9) 9   345 (5) 5   347 (6) 6   339 (10) 10        
Johan Hamre Nornes Eldre rekrutt 346 (3) 3 Bronse 344 (7) 7   345 (7) 7   346 (3) 3 Bronse 323 (14) 14  
Sølve Njøs Eikeland Eldre rekrutt 345 (4) 4   345 (6) 6   340 (10) 10   338 (12) 12   339 (8) 8  
Eirik Håland Moen Junior 345 (10) 10   341 (18) 18   343 (15) 15   345 (11) 11   340 (17) 17  
Gaute Eliassen Hamre Junior 344 (14) 14   344 (13) 13   335 (20) 20   341 (16) 16   342 (16) 16  
Stine Njøs Eikeland Junior 344 (12) 12   343 (16) 16   343 (14) 14   344 (12) 12   236 (20) 20  
Trine Humlestøl Njøs Junior 343 (16) 16   346 (8) 8   343 (17) 17   344 (13) 13   335 (19) 19  
Marianne Moen Rinde NV 239 (1) 1   242 (1) 1   240 (1) 1   246 (1) 1        
Monica Gjøringbø NV 224 (4) 4   232 (4) 4                    
Torunn Lærum Gjøringbø NV 233 (2) 2   236 (2) 2                    
Sissel Husabø Ånneland 1 228 (5) 5   228 (4) 4   229 (3) 3   222 (3) 3   225 (7) 7  
Janne Marita Bergheim 2 338 (1) 1 Sølv       346 (1) 1 Sølv 330 (3) 3   340 (2) 2  
Jan Helge Furre 4 326 (20) 48         322 (27) 58         315 (28) 59  
Svein Kåre Furre 5 344 (4) 4         341 (16) 20         340 (13) 13  
Arvid Brennset V55 331 (17) 17   339 (7) 7   331 (19) 19   334 (13) 13   335 (14) 14  
Kjell Næss V55 346 (2) 2         332 (18) 18   344 (3) 3        
Odd Rinde V65 344 (8) 8   346 (7) 7   347 (3) 3   341 (9) 9        
Ragnar Husabø V73 116 (24) 24   326 (22) 22   344 (16) 16   337 (17) 17   341 (18) 18  

Resultat frå lagsmeisterskap skogsløp med skyting onsdag 30. mai 2018

Del

11 skyttarar trossa varmen og deltok på lagsmeisterskap skogsløp med skyting.
Her finn du resultata.

 

Nybegynnar ung: 

Tore Hamre Nornes 7.45 (1)

Olve Nesse Takle 9.03 (0)

Carina Husabø 9.59 (1)

Vegard Nesse Lernes 10.51 (2)

 

Eldre rekrutt:

1. Johan Hamre Nornes 8.05 (0)

2. Sølve Njøs Eikeland 10.49 (3)

 

Junior:

1. Eirik Håland Moen 7.36 (1)

2. Gaute Eliassen Hamre 8.25 (3)

3. Stine Njøs Eikeland 12.30 (5)

 

Nybegynnar vaksen:

1. Marianne Moen Rinde 12.30 (2)

 

Veteran 65 år:

1. Knut Grinde 8.16 (2)

 

350x2 i toppen på Lerumcup 2018 Leikanger i klasse 3-5

350x2 i toppen på Lerumcup 2018 Leikanger i klasse 3-5
Del

Kim-André Aannestad Lund, Jondalen vann klasse 3-5 føre Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen som begge skaut fullt med 350 poeng på Leikanger sitt Lerumcup stemne med henholdsvis 22 og 20 innertiarar.
350 poeng med 22 innertiarar er dermed den nye banerekorden på Leikanger si skytebane.

Øvrige klassevinnarar og resultat frå Leikanger skyttarlag sitt Lerumcup stemne 2018 samt link til samanlagtresultata i Lerumcup 2018 finn de her.

 

Resultatlister frå Leikanger sitt Lerumcup stemne 2018

Resultat og premieroppgjer på MittDFS

 

Medaljeliste


Fellespremiering Lerumcup 2018


Lerumcup samanlagt


Livevisning og resultat frå alle Lerumcup stemnene

 

Lerumcup webside

 

 Alle resultat er foreløpige til listene er kontrollerte.

Dersom de oppdagar feil i listene så send epost til leikanger@skytterlag.no

.

Svein Kåre vart lagsmeister i grovfelt 2018

Svein Kåre vart lagsmeister i grovfelt 2018
Del

Svein Kåre Furre vann meisteskapet for klasse 2-5, V55 og EJ etter at han skaut fullt på alle feltholda.
I klasse 1 vann Sissel Husabø Ånneland, i klasse 2 vann Janne Marita Bergheim og Kjell Næss klasse V55.

 

Grovfelt Mesterskap kl. 2-5, V55, EJ  

Pl. Navn Skytterlag Kl. Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5 Hold 6 Hold 7 42-skudd
1. Svein Kåre Furre Leikanger 5 6/6 6/4 6/4 6/3 6/3 6/6 6/4 42/10
2. Jan Helge Furre Leikanger 4 6/5 6/2 6/2 6/2 6/2 4/2 5/3 39/05
3. Eivind Yttri Leikanger 4 6/6 5/2 6/3 4/3 6/4 5/3 6/3 38/06
4. Kjell Næss Leikanger V55 6/4 5/2 6/6 4/2 6/2 6/6 4/0 37/06

 

Grovfelt 30-skudd kl. 2-5, V55, EJ  

Pl. Navn Skytterlag Kl. Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5 30-skudd
1. Svein Kåre Furre Leikanger 5 6/6 6/4 6/4 6/3 6/3 30/20
2. Jan Helge Furre Leikanger 4 6/5 6/2 6/2 6/2 6/2 30/13
3. Eivind Yttri Leikanger 4 6/6 5/2 6/3 4/3 6/4 27/18
4. Kjell Næss Leikanger V55 6/4 5/2 6/6 4/2 6/2 27/16
5. Arvid Brennset Leikanger V55 6/5 5/0 6/3 2/1 5/0 24/09
6. Ivar Husum Leikanger 3 4/2 5/2 5/3 4/2 5/1 23/10
7. Janne Marita Bergheim Leikanger 2 3/2 5/2 5/0 4/0 2/0 19/04

 

Grovfelt 30-skudd kl. 1  

Pl. Navn Skytterlag Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5 30-skudd
1. Sissel Husabø Ånneland Leikanger 4/4 3/0 2/0 2/1 6/1 17/06

 

 

Felthold grovfelt:

Innleiande

Figur

Stilling

Avstand

Skytetid

Hold 1

 1/8

Liggande

 ca 234m

 75 sek.

Hold 2

 C30 

Kneståande

 ca 243m

 75 sek.

Hold 3

 R. tønne m/sikt.

Liggande

 ca 200m

 75 sek.

Hold 4

 Stripe 13x10 

Kneståande

 ca 200m

 150 sek

Dbl. hold

 C15 m/sikteb. 

Liggande

 ca 150m 

 
         

Finale

       

Dbl. hold

 1/8

Kneståande

 ca 234m

 120 sek 

 

 Prisme

Liggande 

 ca 105m

 

 

Resultat Vårtreffen i Årdal og Lærdal

Del

Farnes, Knipenborg og Tønjum arrangerte banestemner og feltstemner i helga.
Over 20 skyttarar frå Leikanger deltok på stemnene.

Resultat for vore skyttarar:

 

Skyttar Klasse Bane Knipenborg Bane Farnes Felt Tønjum Felt Knipenborg
Carina Norum Husabø  NU  245  236 30/12  26/5
Kristin Husum  R     29/25 (2pl)  30/20 (2pl)
Johan Hamre Nornes  ER  341  334 27/14  30/14 (2pl)
Gaute Eliassen Hamre  J  346  340 29/25  30/25 (2pl)
Jan Helge Furre  4  314  315 25/10  28/13
Ingrid Husum  R     28/18  
Magnus Håland Moen  R  309  322 22/6  
Stine Njøs Eikeland  J  345  343 28/17  
Eirik Håland Moen  J  343  341 28/12  
Svein Kåre Furre  5  333  335 30/10 (3pl)  
Marianne Moen Rinde  NV  246  234    
Ragnar Husabø  V73  337  336    
Odd Rinde  V65  348  345    
Trine Humlestøl Njøs  J  337  338    
Emma Linneah Moen Rinde  ER  336  335    
Beate Humlestøl Njøs  ER  333  328    
Sølve Njøs Eikeland  ER  322  327    
Jørgen Humlestøl Njøs  R  334  333    
Arvid Brennset  V55  338  338    
Kjell Næss  V55  337  341    
Janne Marita Bergheim  2  333  335    

Resultat frå fylkesmeisterskapet i miniatyr 2018

Del

Kristin Husum vann klasse rekrutt med 349 poeng og Marianne Moen Rinde vart beste skyttar i klasse NV med 246 poeng under fylkesmeisterskap på 15m som Aurland skyttarlag arrangerte i helga.
I klasse 2 vart Janne Marita Bergheim nummer 4 med samme poengsummen som vinnaren.
Tønjum og Knipenborg arrangere opne 15m stemner samtidig. Her finn du alle resultata frå helga.

Her finn du resultat frå våre skyttarar:

 

Fylkesmeisterskap Aurland:

Skyttar Klasse Innleiande Meisterkap  
Tore Hamre Nornes  NU  248    
Marianne Moen Rinde  NV  246    1.plass 
Kristin Husum  R  249  349  1.plass
Ingrid Husum  R  242    
Jørgen Humlestøl Njøs  R  238    
Emma Linneah Moen Rinde   ER  246  342  
Johan Hamre Nornes  ER  243    
Beate Humlestøl Njøs  R  238    
Sølve Njøs Eikeland  ER  238    
Trine Humlestøl Njøs  J  247  345  4.plass
Stine Njøs Eikeland  J  246  343  6.plass
Eirik Håland Moen  J  242    
Knut Grinde  V65  243    
Odd Rinde  V65  242    
Ragnar Husabø  V73  238    
Sissel Husabø Ånneland  1  244    
Janne Marita Bergheim  2  245  344  4.plass
Arvid Brennset  V55  244    
Kjell Næss  V55  242    
Ivar Husum  3  231    
Jan Helge Furre  4  235    
Svein Kåre Furre  5  241    

 

Resultat frå Tønjum og Knipenborg

Skyttar Klasse  Tønjum  Knipenborg
Kristin Husum   R  350 1.pl  249 2.pl
Ingrid Husum   R  346 3.pl  245
Beate Njøs   R  334  
Emma Linneah Moen Rinde   ER  347 3.pl  246
Johan Hamre Nornes   ER  345  248 3.pl
Sølve Njøs Eikeland   ER  342  245
Stine Njøs Eikeland   J  342  248 1.pl
Eirik Håland Moen   J  340  243
Odd Rinde   V65  342  
Ragnar Husabø   V73  323  
Sissel Husabø Ånneland   1  242  
Janne Marita Bergheim   2  343 2.pl  244 2.pl
Ivar Husum   3  336  234
Svein Kåre Furre   5  343  244
Tore Hamre Nornes   NU  248  245
Marianne Moen Rinde   NV  247 2.pl  246 1.pl
       
       
       

Leikanger vann finalen i korrespondanseskytinga

Del

Leikanger sitt seniorlag vann finalen i korrespondanseskytinga som vart arranger 6.mars 2018 i Sogndal.
Leikanger sitt ungdom/veteran lag kom på 2. plass i sin finale.

Resultat for våre skyttarar

Senior:
Janne Marita Bergheim, 244
Frode Ølmheim, 243
Arvid Brennset, 242

Ungdom/Veteran:
Kristin Husum, 250
Trine Humlestøl Njøs, 246
Stine Njøs Eikeland, 242

Resultat samlagsstemne 15m 2018

Resultat samlagsstemne 15m 2018
Del

Vegard Solhaug, Aurland vart samlagsmeister i klasse 3-5 på samlagsstemnet for Sogn Indre som Leikanger skyttarlag arrangerte frå 27. februar til 4. mars.
Andre klassevinnarar: Klasse 1 Vidar Haugeplass, Aurland. Klasse 2 Janne Marita Bergheim, Leikanger. Klasse V55 Kjell Næss, Leikanger. Klasse V65 Toralf Tøsse, Aurland. Klasse V73 Ludvig Indrebø, Farnes. Klasse R Kristin Husum, Leikanger. Klasse ER Erling Fagerlund, Tønjum. Klasse J Stine Njøs Eikeland, Leikanger. Klasse EJ Knut Nornes, Norum. I klasse NV vart Marianne Moen Rinde, Leikanger beste skyttar.
Her finn du alle resultat og premielister frå samlagsstemnet 15m 2018.

 

Resultatlister alle klassar (web)

 

 Resultatliste (enkel html-fil med alle klassar)

 

Medaljeliste

Premielister

Premieoppgjer på DFS.no

 

 

Finn du feil i resultatlistene så gi beskjed på e-post til leikanger@skytterlag.no

Stemneoppgjer blir lasta opp til Mitt-DFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

 

 

Resultat samlagsstemne 15m 2018

Leikanger vann lagskytinga for ungdom/veteran med Stine Njøs Eikeland, Kristin Husum og Emma Linneah Moen Rinde på laget.

Lagskyting for Senior vart vunne av Aurland med Vidar Haugeplass, Vegard Solhaug og Kjell Bøe Bjørgum på laget.

 

Resultat samlagsstemne 15m 2018

5 av klassevinnarane var frå Leikanger skyttarlag. Frå venstre: Kristin Husum, Stine Njøs Eikeland, Kjell Næss, Janne Marita Bergheim og Marianne Moen Rinde.

Resultat frå 15m-stemnet til Leikanger i februar 2018

Resultat frå 15m-stemnet til Leikanger i februar 2018
Del

Vidar Skarsbø Dale frå arrangørlaget vann klasse 3-5 med 347 poeng, to poeng framfor Hildegunn Strand frå Solund.
Her finn du resultat og premielister for alle klassar på miniatyrstemna som Leikanger skyttarlag arrangerte mellom 2. og 4.februar 2018.

Resultatlister alle klassar (web)

 Resultatliste (enkel html-fil med alle klassar)

 

Medaljeliste

Premielister

Premieoppgjer på DFS.no

 

 

Finn du feil i resultatlistene så gi beskjed på e-post til leikanger@skytterlag.no

Stemneoppgjer blir lasta opp til Mitt-DFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

 

 

 Her finn du resultata frå 15m-stemnene til Sogndal, Norum og Hafslo:

   Resultat Norum

     Resultat Sogndal 

       Resultat Hafslo

 

     

  

.

 

Lagsmeisterskap 15m 23. og 24. januar 2018

Lagsmeisterskap 15m 23. og 24. januar 2018
Del

Her finn du resultat frå lagsmeisterskapet 15m.

Resultat alle klassar

 

 

Styret  flytta lagsmeisterskap miniatyrskyting til tirsdag 23. og onsdag 24. januar for alle klassar. Dette pga att seniorklassane hadde falle vekk i terminlista i Skytelappen samt att det er ein del som hadde meldt seg på i Aurland osv. Påmelding på Mitt-DFS fram til 22. januar.

Resultat frå stemna i Årdal, Tønjum og Aurland

Del

Her finn de resultat frå 15m stemna som skyttarlaga Farnes, Knipenborg, Tønjum og Aurland arrangerte i helga 19.-22. januar 2018.

 

Resultat våre skyttarar:

Skyttar Kl Farnes Knipenborg Tønjum Aurland
Emma Linneah Moen Rinde ER  249   247  341  345
Gaute Eliassen Hamre  J  247   242  339  341
Stine Njøs Eikeland  J  245   247  334  341
Eirik Håland Moen  J  235   238  336  
Janne Marita Bergheim  2  244   247  343  345
Ivar Husum  3  234   240  329  
Arne L Nes  3  225   214    
Malin Sæbø Nes  4  231   229    
Svein Kåre Furre  5  240   239  339  336
Marianne Moen Rinde NV  241   247  247  341
Kristin Husum  R  249   250  348  
Ingrid Husum  R  236   226  334  
Magnus Håland Moen  R  233   235  322  
Kjell Næss V55  249   245  339  342
Arvid Brennset V55  248   242  334  344
Odd Rinde V65 237   243  337  333

Resultat Vintertreffen 2018

Del

Nesse, Fjordane og Vadheim skyttarlag arrangerte miniatyrstemner 13.-14. januar 2018.
Her finn du resultat for våre skyttarar.

Skyttar

Kl.

Nesse

Fjordane

Vadheim

Samanlagt 

Kristin Husum

 R 

 345

 349

 348

2. pl i klasse R

Magnus Håland Moen

 R

 320

 315

   

Sølve Njøs Eikeland

 ER

 342

 336

 341

 

Johan Hamre Nornes

 ER

 344

 340

   

Stine Njøs Eikeland

 J

 347

 339

 341

 

Gaute Eliassen Hamre

 J

 338

 344

   

Eirik Håland Moen

 J

 338

 341

   

Leif Bjarne Sæle

 V65

 341

 332

   

Ivar Husum

 3

 333

 334

 335

 

Arvid Brennset

 V55

 341

 339

 344

 2. pl klasse V55

           

 

Ivar Husum vann årets Juleskyting i klasse 3-5

Ivar Husum vann årets Juleskyting i klasse 3-5
Del

22 skyttarar deltok på nisseskytinga i 2017.
Sjå resultatat her for alle klassar.

Resultat Juleskyting 27. desember 2017:

Kl 3-5

1. Ivar Husum 232 (1)

2. Eivind Yttri 232 (0)

3. Janne Humlestøl Njøs 230

 

Kl V55

1. Arvid Brennset 244

2. Kjell Næss 243

 

Kl 2

1. Arve Yttri 224

 

Kl 1

1. Sissel Ånneland 247

2. Kjell Nornes 245

 

Kl NV

1. Marianne Moen Rinde 244

2. Kari Grinde 202

 

Kl J

1. Trine Humlestøl Njøs 247

2. Stine Njøs Eikeland 246

 

Kl ER

1. Sølve Njøs Eikeland 245 (7)

2. Johan Hamre Nornes 245 (5)

 

Kl R

1. Kristin Husum 248

2. Emma Linneah Moen Rinde 246

3. Beate Humlestøl Njøs 240

4. Jørgen Humlestøl Njøs 237

5. Sigbjørn Njøs Eikeland 232

 

Kl NU

1. Tore Hamre Nornes 237

 

Kl V65

1. Knut Grinde 245

2. Odd Rinde 242

Resultat frå hauststemnene til Tønjum, Aurland og Knipenborg

Del

Tønjum, Aurland og Knipenborg arrangerte i helga (24-25/11) opne miniatyrstemner. Her finn du resultata for våre skyttarar.

 

Skyttar  Kl Tønjum Aurland Knipenborg
Arne L Nes  2  243  242  241
Arvid Brennset  V55  248  246  
Eivind Yttri  4  222  229  
Ivar Husum  3  239  234  
Janne Marita Bergheim   1  249  247  249 (1.pl)
Kristin Husum  R  247  244  
Leif Bjarne Sæle  V65  243  235  
Maria Sæbø Nes  4  237  238  234
Stine Njøs Eikeland  J  243  242  246 (1.pl)
Svein Kåre Furre  5  243  242  243
Sølve Njøs Eikeland  ER  240  240  236
Ragnar Husabø  V73  246    234
Sissel Husabø Ånneland   1  245    236

Resultat hauststemna 2017

Resultat hauststemna 2017
Del

Hildegunn Strand frå Solund vann klasse 3-5 med 348 poeng på Hauststemna Leikanger skyttarlag arrangerer frå 7. til 12. november 2017. Dette var opningsstemna på den nye miniatyrbana på Leikanger skyttarstadion.
Det vart samtidig arrangert miniatyrstemne i Norum, Sogndal og Hafslo.

 

Resultat hauststemna 2017

Martine Sve skaut til fullt hus og stemnesiger!

 


Resultatlister alle klasser

 

Resultatliste (html) 

 

Ekstra premie for opningsstemne gitt av Norma as gjekk til følgande uttrekte skyttarar

Torunn Lærum Gjøringbø, Klasse NV, Leikanger 

Arvid Skjerven, Klasse V65, Hafslo 

 

Pengepremielister

 

Medaljeliste

 

Resultat og premieoppgjer er lasta opp til MittDFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

Oppdagar du feil i listene så gi beskjed på epost til leikanger@skytterlag.no 

 

  Leikanger

 Norum

  Sogndal

    Hafslo

  Resultat

  Resultat

  Resultat

  Resultat 

 

Sjå innbydinga her

Lagsmeisterskap 60skot liggande og halvmatch

Del

31. august vart det arrangert lagsmeisterskap i sportskytingsdisiplinane 60 skot liggande og 1/2-match.

 Resultat 60 skot liggande:

1. Kjell Næss   583 (14)
2. Eivind Yttri   583 (11)
3. Eskil S. Yttri   576 (14)

 

Resultat 1/2-match 

1. Eivind Yttri   510 

Resultat frå ungdomsstemne i Numedal

Del

Nokre av våre ungdomar avslutter sesongen i Numedal denne helga.

Skyttar Klasse Sigdal Rollag og Veggli  
Stine Njøs Eikeland  J  235   237  
Sølve Njøs Eikeland  ER  242   239  
Jørgen Humlestøl Njøs  R  242   235  
Beate Humlestøl Njøs  R  234   229  

Resultat frå 3 runde i norgescupen 2017

Del

Kun to av våre skyttarar tok den lange turen til Nord-Trøndelag og dei 3 stemna i Frende Cup (norgescup). På vegen fekk dei med seg to opne stemne i Sør-Trøndelag.

 

Skyttar Klasse FC Høylandet FC Overhalla FC Harran   Ope Flå Ope Trondhjems
Jan Helge Furre  4  214 - 306  229 - 326  227 - 322     224 - 321   219 - 314
Svein Kåre Furre  5  234 - 334  244 - 343  237 - 337    235 - 333  244 - 343

Samanlagt i Frende Cup kom Svein Kåre på 74. plass og Jan Helge på 124. plass

Resultat frå samlagsstemna i skogsløp med skyting

Del

Hafslo arrangerte Samlagsstemna i skogsløp med skyting 18.august.
Leikanger fekk 3 samlagsmeisterarar: Jørgen Njøs i kl R gutar, Janne Njøs i dame senior og Ivar Husum i herre senior.

 

Heile resultatlista finn ein på Hafslo skyttarlag si webside her

Jakt- og fiskelaget vann duellen med skyttarlaget

Del

Nils Olav Langeteig vart best samanlagt med 44 treff totalt, Eivind Yttri var best på baneskytinga med 248 (25 poeng) og meisterkokken Joakim Langeteig best på leirdueskytinga med 25 duer.

Resultat frå andre runde i norgescupen

Del

Skyttarlaga i Hafslo, Sogndal og Aurland arrangerer den siste veka før landsskytterstemnet, den andre runden i norgescupen som no blir kalla Frende cup.
Mange av skyttarane våre deltek på stemnene. Her finn du resultata.

Resultat våre skyttarar

 Skyttar Klasse  Hafslo  Sogndal  Aurland
 Oliver Karelius Prøven  4    232 - 328  
 Eivind Yttri  4  235 - 326  232 - 329   230 - 327 
 Eskil Skjulhaug Yttri  2  234 - 318  234 - 319  
 Gabriel Skjulhaug Yttri  2    236 - 333  242 - 339
 Ingrid Husum  R  239 - 337  238 - 337  
 Jan Helge Furre  4  227 - 319  226 - 320  222 - 317
 Janne Marita Bergheim  1  241  241  243
 Kristin Husum  R    249 - 349  
 Svein Kåre Furre  5  242 - 340   244 - 341  240 - 339
 Trine H Njøs  J    247 - 347  
 Arvid Brennset  V55  246 - 342  248 - 347  239 - 337
 Kjell Næss  V55  247 - 342  250 - 349  241 - 338

Resultat frå Vestlandsstemna 2017

Del

Arne L Nes vart Vestlandsmeister i baneskyting klasse 2 på under Vestlandsstemnet som Nyborg skyttarlag og Oppedal/brekke skyttarlag arrangerte 6.-9. juli.

Resultat for våre skyttar  

Skyttar  Kl Innleiande bane Inneleiande felt Finale bane Finale felt Stang F/H  
Ragnar Husabø  V73   245   27/10          
Trine Humlestøl Njøs  J   241   29/18    40/6     95 saml.
Beate Humlestøl Njøs  R   239   22/9          
Jørgen Humlestøl Njøs  R   225   27/13     34/2      
Marianne Moen Rinde   NV   234   23/6          
Odd Rinde  V65   241   25/13          
Sissel Husabø Ånneland  1   82 (våpenfeil)   17/4          
Arne L Nes  2   245   21/8   344 1.pl   30/4 2.pl    12,54  
Jan Helge Furre  4   209   20/9       15  17,25  
Maria Sæbø Nes   4   230            
Svein Kåre Furre   5   237   29/10   336   39/4   20  15,68 96 saml.
Arvid Brennset   V55   245   24/7   302     11   ---  
Kjell Næss   V55   242   23/11   340     10  14,38 97 saml.
                 

 

        

  Fullstendig resultatlister finn du her

    Baneskyting

 

Feltskyting 

 

 

 

 

Kristin Husum dobbeltmeister på Landsdelskretsstemna

Kristin Husum dobbeltmeister på Landsdelskretsstemna
Del

I klasse rekrutt vann Kristin Husum både bane- og feltskyting. Ho skaut fullt både på baneskytinga (350 poeng) og felskytinga (42/8).
I tillegg fekk vi fleire gode resultat:
På meisterskapet i banskyting vann Arne L Nes klasse 2. I rekruttklassen kom i tillegg til Kristin, Beate Humlestøl Njøs på ein 7. plass. Gaute Eliassen Hamre kom på 4. plass i klasse junior, Knut Grinde kom på 3. plass i klasse V65 og Svein Kåre Furre kom på 2. plass i klasse 3-5.
På meisterskapet i feltskyting kom Ingrid Husum på 4 plass i klasse rekrutt etter omskyting om 3. plassen, Beate Humlestøl Njøs vart nr. 10 og Emma L Moen Rinde vart nr. 12. I juniorklassa vart Gaute Eliassen Hamre nr 3 og Trine Humlestøl Njøs nr 4 i klasse junior, Ragnar Husabø vart nr 4 i klasse V73. Kjell Næss vart nummer 2 i klasse V55.
Kristin Husum, Beate Humlestøl Njøs og Gaute Eliassen Hamre fekk skyte finalar i begge disiplinane.


På lagskyting vart Leikanger nr 2 med desse på laget:  Kristin Husum (R), Knut Grinde (V65), Svein Kåre Furre (5) og Vidar Skarsbø Dale (5).

På samlagskyting vann Sogn Indre med  Svein Kåre Furre og Vidar Skarsbø Dale på laget. Vidar skaut her 100 poeng.

 

Alle resultata frå baneskytinga: http://floro.skytterlag.no/data/ldks17/startFrame.htm 

Alle resultat frå feltskytinga: http://www.livevisning.com/gaular/liveres/StartFrame.htm

Alle resultat frå stang og felthurtig: http://www.livevisning.com/holsen/liveres/StartFrame.htm

 

Kristin Husum dobbeltmeister på Landsdelskretsstemna

Resultat frå stemna til Hyen

Del

Nokre få skyttarar tok turen til Hyen og banestemna der i helga.

Resultat for våre skyttarar:

 Skyttar Klasse    Hyen
 Jan Helge Furre  4  226 - 321 
 Svein Kåre Furre   4  243 - 343

Resultat frå 1. runde i norgescupen 2017

Del

Nokre av våre skyttarar tok turen austover i helga for å skyte 1. runde i norgescupen.

Her er resultata til våre skyttarar

Skyttar Klasse Søndre Land Tingelstad Randsfjord
Kjell Næss  V55  242 - 339  243 - 342  
Arvid Brennset  V55  241 - 339  248 - 342  241 - 339
Jan Helge Furre  4  230 - 325  231 - 328  225 - 321
Vidar Skarbø Dale  5  241 - 339  241 - 341  237 - 336
Svein Kåre Furre  5  237 - 337  241 - 340  245 - 344


Lagsmeisterskap grovfelt 2017

Del

15 skyttarar deltok på lagsmeisterskapet i grovfelt.
Best resultat var det i V55 klassen der Kjell Næss skaut fullt med 42/24.
I klasse 3-5 vart Svein Kåre Furre best med 41/22.

Janne Marita Bergheim vann klasse 1 med 27/12 og Arne L Nes klasse 2 med 37/16. I jegerklassen vart Erlend Røysum best med 27/14.

Frode Ølmheim skaut 29/16 i jegerklassen, men skyt for Norum skyttarlag og talde difor ikkje med i lagsmeisterskapet.

 

Resultatliste finn du her.

Resultat frå Vårtreffen 2017

Del

Utandørsesongen hadde oppstart denne helga då det var 3 banestemner og 2 feltstemner i Sogn Indre.
I rekrutt klassen vart det dobbelseier til Kristin og Ingrid Husum på feltstemnet til Tønjum.

Resultat felt:

 Skyttar Klasse Felt Tønjum Felt Knipenborg
 Janne Marita Bergheim  1   19/11   24/11
 Kristin Husum  R   30/15 (1.pl)   30/17 (2.pl)
 Ingrid Husum  R   29/16 (2.pl)   30/10 (4.pl)
 Svein Kåre Furre  5   20/11   29/19
 Jan Helge Furre  4   25/9   25/11

 

Resultat banestemner:

 Skyttar Klasse Bane Aurland  Bane Knipenborg Bane Farnes
 Arne L Nes  2     243 - 342 (1.pl)  239 - 338 (2.pl) 
 Emma Linneah Moen Rinde  R  230 - 319   247 - 344 (3.pl)  246 - 346 (2.pl)
 Kjell Næss  V55  248 - 344   246 - 344  242 - 338
 Odd Rinde  V65  242 - 339   249 - 347  243 - 341
 Svein Kåre Furre  5  239 - 338   243 - 343  240 - 337
 Stine Njøs Eikeland  J     245 - 345  236 - 329
 Magnus Håland Moen  R  237 - 330   234 - 325  235 - 325
 Gaute Eliassen Hamre  J  239 - 337   241 - 340  245 - 344
 Arvid Brennset  V55  241 - 337   242 - 337  243 - 338
 Ragnar Husabø  V73  241 - 334   229 - 325  
 Sølve Njøs Eikeland  ER     240 - 336  241 - 336
 Johan Hamre Nornes  ER  232 - 319   240 - 334  240 - 335
 Eirik Håland Moen  J  242 - 342   239 - 335  244 - 341
 Maria Sæbø Nes  4     241 - 339 (1.pl)   229 - 325
 Jan Helge Furre  4  228 - 323   227 - 320  231 - 321
 Malin Sæbø Nes  4     213 - 306  207 - 304
 Sissel Husabø Ånneland  1  235 (1.pl)   236 (2.pl)  
 Janne Marita Bergheim  1  235 (2.pl)   245 (1.pl)  241 (1.pl)
 Marianne Moen Rinde  NV  233 (1.pl)   245 (1.pl)  239

Resultat frå fylkesmeisterskapet i miniatyr 2017

Resultat frå fylkesmeisterskapet i miniatyr 2017
Del

Fleire av våre skyttarar deltok på fylkesstemna på 15 meter som var arrangert av Førde i helga. Dei beste resultata fekk vi i rekruttklassen med Kristin Husum på 3. plass og Emma Linneah Moen Rinde på 5. plass. I tillegg kom Arne L Nes med i finalen i klasse 2 der han enda på 4. plass.

 

Resultat våre skyttarar

 

Skyttar  Klasse 25-skot Meisterskap
Kristin Husum  R  247  346  3.pl
Emma Linneah Moen Rinde  R  246  345  5.pl
Ingrid Husum  R  244  
Sigbjørn Njøs Eikeland  R  230  
Johan Hamre Nornes  ER  239  
Sølve Njøs Eikeland  ER  234  
Stine Njøs Eikeland  J  243  
Gaute Eliassen Hamre  J  242  
Odd Rinde  V65  247  
Janne Bergheim   1  245   4.pl 
Marianne Rinde  NV  240  
Torunn Lærum Gjøringbø  NV  224  
Arne L Nes  2  242   339 4.pl
Ivar husum  3  226  
Jan Helge Furre  4  233  
Malin Sæbø Nes  4  232  
Maria Sæbø Nes  4  223  
Svein Kåre Furre   5  231  

 

Fullstendige resultatlister finn de her

Leikanger fekk to nye samlagsmeistrar i helga under samlagsstemna 15m.

Del

Det var Tønjum skyttarlag som arrangerte samlagsstemne i helga der fleire skyttarar frå Leikanger gjorde det bra. Best var Ingrid Husum i klasse rekrutt og Odd Rinde i klasse V65 som vann sine klassar. I tillegg vart Kristin Husum nr 2 i klasse rekrutt og Svein Kåre Furre nr 2 i klasse 3-5.

Leikanger fekk to nye samlagsmeistrar i helga under samlagsstemna 15m.


Nr 1 og 2 i klasse rekrutt: Ingrid og Kristin Husum

 

Her finn de resultat for våre skyttarar:

Skyttar Klasse Poengsum
Ingrid Husum  R  346 1.pl
Kristin Husum  R  346 2.pl
Emma Linneah Moen Rinde  R  343 4.pl
Magnus Håland Moen  R   319
Sigbjørn Njøs Eikeland  R  312
Johan Hamre Nornes  ER  338
Sølve Njøs Eikeland  ER  326
Stine Njøs Eikeland  J  342 3.pl
Gaute Eliassen Hamre  J  341 4.pl
Eirik Håland Moen  J  340
Odd Rinde  V65   343 1.pl
Ragnar Husabø  V73  340 4.pl
Janne Marita Bergheim  1  245 4.pl
Olav Skarsbø  1  243
Arne L Nes  2  338
Håkon Nesse  2  328
Kjell Næss  V55  341 3.pl
Arvid Brennset  V55  336
Tore Hamre Nornes  NU  236
Marianne Moen Rinde  NV  240 2.pl
Torunn Lærum Gjøringbø  NV  224
Ivar Husum  3  328
Maria Sæbø Nes  4  333 3.pl 
Jan Helge Furre  4  325
Svein Kåre Furre  5  342 2.pl
Vidar Skarbø Dale  5  339 4.pl

 

Fullstendige resultatlister frå samlagsstemna finn de her.

Resultat frå 15m-stemna til Leikanger skyttarlag

Resultat frå 15m-stemna til Leikanger skyttarlag
Del

Her finn du resultat frå miniatyrstemna som Leikanger skyttarlag arrangerte mellom 30. januar og 5.februar 2017.

Resultatlister alle klassar (web)

 

Resultatliste (enkel html-fil)

 

Medaljeliste 

 

Finn du feil i resultatlistene så gi beskjed på e-post til leikanger@skytterlag.no

Stemneoppgjer blir lasta opp til Mitt-DFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

 

 Her finn du resultata frå 15m-stemnene til Sogndal, Norum og Hafslo:

   Resultat Norum

          Resultat Sogndal

       Resultat Hafslo

 

       

    

 

 

.

Resultat frå miniatyrstemnene i Aurland, Lærdal og Årdal

Del

Fleire av våre skyttarar deltok denne helga på 15m-stemnene som blir arrangert av Aurland, Tønjum, Farnes og Knipenborg denne helga. Det var fleire gode resultat. Blandt anna så vann Ingrid Husum både Aurland og Tønjum sine stemne i klassen Rekrutt, Stine Njøs Eikeland vann stemna til Farnes i klassen Junior.

 

Her finn du resultat frå våre skyttarar:

 

SKyttar Klasse Aurland Tønjum Farnes Knipenborg
Tore Hamre Nornes  NU  236  238  238  238
Ingrid Husum  R  347 (1.pl)  346 (1.pl)   245 (2.pl)  246 (3.pl)
Kristin Husum  R  344 (3.pl)  346 (2.pl)  244 (3.pl)  243
Emma Linneah Moen Rinde  R  337  343  243  247 (2.pl)
Magnus Håland Moen  R  323  323  221  234
Sigbjørn Njøs Eikeland  R  232  310  226  226
Sølve Njøs Eikeland  ER  333  338  238  238
Johan Hamre Nornes  ER  330  331  237  242
Stine Njøs Eikeland  J  340  343  246 (1.pl)   239
Eirik Håland Moen  J  337  339  241  239
Gaute Eliassen Hamre  J  336  338  240  242
Odd Rinde  V65  342  337  237  244
Torunn Læreum Gjøringsbø  NV  219  233    
Ivar Husum  3  337  335  233  235
Arne L. Nes   2   337  335  241  245 (3.pl)
Malin Sæbø Nes   4   331  323  234  224
Helena Sæbø Nes  4   337  336  233  237
Maria Sæbø Nes  4   338  336  227  232
Jan Helge Furre  4  333  329  230  228
Svein Kåre Furre  5  340  340  239  240
Arvid Brennset  V55  342  342  244  246
Kjell Næss  V55  339  341  242  245

 

Link til resultat Knipenborg         

Link til resultat Aurland                         

Link til resultat Tønjum          

Link til resultat Farnes              

Resultat frå Vintertreffen 2017

Del

Vadheim, Fjordane og Nesse arrangerer stemne i helga. Her finn du resultat for våre skyttarar.
Dette er dei første stemnene med dei nye klassane for den tidlegare Aspirantklassen som no heiter Nybegynnar Ung (NU) og Nybegynnar Vaksen (NV).

 Resultat for dei som har skote hittil:

Skyttar Klasse Vadheim Fjordane Nesse
Beate Humlestøl Njøs  R  324  334  334
Jørgen Humlestøl Njøs  R  321  322  326
Ingrid Husum  R  342    344
Kristin Husum  R  338    342
Magnus Håland Moen  R  323  321  320
Johan Hamre Nornes  ER  330  325  330
Sølve Njøs Eikeland  ER  329  324  335
Emma Valvik Yttri  ER  332    333
Trine Humlestøl Njøs  J  345  344  339
Eirik Håland Moen  J  331  336  328
Stine Njøs Eikeland  J  343  336  338
Gaute Eliassen Hamre  J  340  335  329
Leif Bjarne Sæle  V65  315  321  320
Ivar Husum  3  328    333
Arvid Brennset  V55  334  344  342
Sigbjørn Njøs Eikeland  NU  238  242  235
Tore Hamre Nornes  NU  236  213  229
Torunn Lærum Gjøringbø   NV  225  214  227
         

 

Fullstendige resultatlister frå arrangøren finn du her.

Julenisseskytinga 2016

Julenisseskytinga 2016
Del

Svein Kåre Furre vann nisseskytinga 2016 med poengsummen 342. Sissel Ånneland var best i klasse 1 med samme poengsummen og Emma Linneah Moen Rinde var best av rekruttskyttarane også ho med 342 poeng.

Resultat alle klasser:

 

Nisseskyting kl 3-5 Klasse Poeng
Svein Kåre Furre  5  342
Ivar Husum  3  334
Arvid Brennset  V55  313
Siv Kristin Yttri  2  297
     
Klasse 1    
Sissel Ånneland  1  342
Olav  1  330
     
Emma Rinde  R  342
Kristin Husum   R   341 
Ingrid Husum   R  336 
     
Knut Grinde  V65  339
Odd Rinde  V65  334

 

Skyttarhelg i Oslo

Del

Fleire av våre skyttarar deltok på Oslo Open og andre stemner austaføre denne helga. Malin kom med i finalen på Oslo Open i klasse junior og enda der på 5 plass. På same stemne vart Leikanger sine rekruttskyttarar nummer 4 på lagskytinga med Malin, Kristin og Trine på laget. Dei var kun 1 poeng bak vinnaren.

 Resultat for våre skyttarar vi har funne til no:

 

    Oslo Open Norma Open Oslo Østre Asker Riflen/Skoger Skiptvet Moss og Våler
Vidar Skarsbø Dale 5 238 238 240-338 245 229-329 244 241
Maria Sæbø Nes 3 236 227 236-335 236      
Helena Sæbø Nes 4 232 232 235-333 233      
Ivar Husum 3 232 236 236-333 236      
Trine Humlestøl Njøs ER 250 244 250-349 247      
Malin Sæbø Nes J 249-352,0 248 246-345 246      
Kristin Husum R 246 245 241-341 247      
Ingrid Husum R 241 243 243-335 238      
Beate Humlestøl Njøs R 229 233 240-336 237      
Janne Marita Bergheim 1 236 238 241 242      
Jørgen Humlestøl Njøs ASP 248 245 249 246      

Resultat frå haust-treffen i Aurland og Lærdal

Del

Fleire av våre skyttarar tok turen til Tønjum og Aurland sine stemne i helga.
Resultata finn du her.

Resulstat for våre skyttarar:

Skyttar Klasse Tønjum Aurland
Kristin Husum  R  247 (1pl)  245
Torunn Lærum Gjøringbø  ER  219  205
Malin Sæbø Nes  J   246 (2pl)   245 (1pl)
Olav Skarsbø  Kl 1   243   
Janne Marita Bergheim  Kl 1   239   
Ivar Husum  Kl 3   233  234
Svein Kåre Furre  Kl 5   241   237
Kjell Næss  V55   245  
Arvid Brennset  V55   242   

Fullstendige resultatlister:

Haust-treff Aurland 2016

Haust-treff Tønjum 2016

Resultat frå haust-treffen Leikanger 2016

Del

Ole Arild Aa frå Hyen var best i klasse 3-5 med 245 poeng. Vegard Solhaug, Aurland, vart nummer 2 og Ole Bjarne Hovland, Knipenborg, vart nummer 3. For øvrige klasser sjå resultat under.
Totalt 194 skyttarar deltok på hauststemnet til Leikanger skyttarlag.

  

Resultat  (web)

 

Resultat (html-fil)

 

 

Premielister alle klassar

  

Medaljeliste

 

Finn du feil i resultatlistene så gi beskjed på e-post til leikanger@skytterlag.no

Stemneoppgjer blir lasta opp til Mitt-DFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

Kopi av stemneoppgjer finn du her.

 

Innbydinga til hauststemnet finn du her.

.