Resultat hauststemna 2017

Resultat hauststemna 2017
Del

Hildegunn Strand frå Solund vann klasse 3-5 med 348 poeng på Hauststemna Leikanger skyttarlag arrangerer frå 7. til 12. november 2017. Dette var opningsstemna på den nye miniatyrbana på Leikanger skyttarstadion.
Det vart samtidig arrangert miniatyrstemne i Norum, Sogndal og Hafslo.

 

Resultat hauststemna 2017

Martine Sve skaut til fullt hus og stemnesiger!

 


Resultatlister alle klasser

 

Resultatliste (html) 

 

Ekstra premie for opningsstemne gitt av Norma as gjekk til følgande uttrekte skyttarar

Torunn Lærum Gjøringbø, Klasse NV, Leikanger 

Arvid Skjerven, Klasse V65, Hafslo 

 

Pengepremielister

 

Medaljeliste

 

Resultat og premieoppgjer er lasta opp til MittDFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

Oppdagar du feil i listene så gi beskjed på epost til leikanger@skytterlag.no 

 

  Leikanger

 Norum

  Sogndal

    Hafslo

  Resultat

  Resultat

  Resultat

  Resultat 

 

Sjå innbydinga her

Lagsmeisterskap 60skot liggande og halvmatch

Del

31. august vart det arrangert lagsmeisterskap i sportskytingsdisiplinane 60 skot liggande og 1/2-match.

 Resultat 60 skot liggande:

1. Kjell Næss   583 (14)
2. Eivind Yttri   583 (11)
3. Eskil S. Yttri   576 (14)

 

Resultat 1/2-match 

1. Eivind Yttri   510 

Resultat frå ungdomsstemne i Numedal

Del

Nokre av våre ungdomar avslutter sesongen i Numedal denne helga.

Skyttar Klasse Sigdal Rollag og Veggli  
Stine Njøs Eikeland  J  235   237  
Sølve Njøs Eikeland  ER  242   239  
Jørgen Humlestøl Njøs  R  242   235  
Beate Humlestøl Njøs  R  234   229  

Resultat frå 3 runde i norgescupen 2017

Del

Kun to av våre skyttarar tok den lange turen til Nord-Trøndelag og dei 3 stemna i Frende Cup (norgescup). På vegen fekk dei med seg to opne stemne i Sør-Trøndelag.

 

Skyttar Klasse FC Høylandet FC Overhalla FC Harran   Ope Flå Ope Trondhjems
Jan Helge Furre  4  214 - 306  229 - 326  227 - 322     224 - 321   219 - 314
Svein Kåre Furre  5  234 - 334  244 - 343  237 - 337    235 - 333  244 - 343

Samanlagt i Frende Cup kom Svein Kåre på 74. plass og Jan Helge på 124. plass

Resultat frå samlagsstemna i skogsløp med skyting

Del

Hafslo arrangerte Samlagsstemna i skogsløp med skyting 18.august.
Leikanger fekk 3 samlagsmeisterarar: Jørgen Njøs i kl R gutar, Janne Njøs i dame senior og Ivar Husum i herre senior.

 

Heile resultatlista finn ein på Hafslo skyttarlag si webside her

Jakt- og fiskelaget vann duellen med skyttarlaget

Del

Nils Olav Langeteig vart best samanlagt med 44 treff totalt, Eivind Yttri var best på baneskytinga med 248 (25 poeng) og meisterkokken Joakim Langeteig best på leirdueskytinga med 25 duer.

Resultat frå andre runde i norgescupen

Del

Skyttarlaga i Hafslo, Sogndal og Aurland arrangerer den siste veka før landsskytterstemnet, den andre runden i norgescupen som no blir kalla Frende cup.
Mange av skyttarane våre deltek på stemnene. Her finn du resultata.

Resultat våre skyttarar

 Skyttar Klasse  Hafslo  Sogndal  Aurland
 Oliver Karelius Prøven  4    232 - 328  
 Eivind Yttri  4  235 - 326  232 - 329   230 - 327 
 Eskil Skjulhaug Yttri  2  234 - 318  234 - 319  
 Gabriel Skjulhaug Yttri  2    236 - 333  242 - 339
 Ingrid Husum  R  239 - 337  238 - 337  
 Jan Helge Furre  4  227 - 319  226 - 320  222 - 317
 Janne Marita Bergheim  1  241  241  243
 Kristin Husum  R    249 - 349  
 Svein Kåre Furre  5  242 - 340   244 - 341  240 - 339
 Trine H Njøs  J    247 - 347  
 Arvid Brennset  V55  246 - 342  248 - 347  239 - 337
 Kjell Næss  V55  247 - 342  250 - 349  241 - 338

Resultat frå Vestlandsstemna 2017

Del

Arne L Nes vart Vestlandsmeister i baneskyting klasse 2 på under Vestlandsstemnet som Nyborg skyttarlag og Oppedal/brekke skyttarlag arrangerte 6.-9. juli.

Resultat for våre skyttar  

Skyttar  Kl Innleiande bane Inneleiande felt Finale bane Finale felt Stang F/H  
Ragnar Husabø  V73   245   27/10          
Trine Humlestøl Njøs  J   241   29/18    40/6     95 saml.
Beate Humlestøl Njøs  R   239   22/9          
Jørgen Humlestøl Njøs  R   225   27/13     34/2      
Marianne Moen Rinde   NV   234   23/6          
Odd Rinde  V65   241   25/13          
Sissel Husabø Ånneland  1   82 (våpenfeil)   17/4          
Arne L Nes  2   245   21/8   344 1.pl   30/4 2.pl    12,54  
Jan Helge Furre  4   209   20/9       15  17,25  
Maria Sæbø Nes   4   230            
Svein Kåre Furre   5   237   29/10   336   39/4   20  15,68 96 saml.
Arvid Brennset   V55   245   24/7   302     11   ---  
Kjell Næss   V55   242   23/11   340     10  14,38 97 saml.
                 

 

        

  Fullstendig resultatlister finn du her

    Baneskyting

 

Feltskyting 

 

 

 

 

Resultat frå lagsmeisterskap bane 2017

Resultat frå lagsmeisterskap bane 2017
Del

Her finn du resultat frå lagsmeisterskapet i baneskyting som vart arrangert 24. juni. Heile 42 skyttarar møtte opp i finveret og skaut lagsmeisterskapet. Etter endt skyting så vanka da grillmat på alle spandert av skyttarlaget. Her er klassevinnarane plassert foran og nokon av dei andre skyttarane som deltok bakom.

Eit særs vellukka lagsmeisterskap i baneskyting vart avvikla laurdag 24. juni, det er tydeleg att denne måten og arrangere på var svært populært. Tusen takk til Laila Njøs Eikeland og Ole Jomar Moen for godt gjennomført grilling, samt gode salatboller levert av Janne H. Njøs. Med 29 skyttarar på 100m og 13 på 200 meter så vart dette eit av dei største lagsmeisterskapa me har arrangert utendørs, og enda så var det mange som mangla på listene :-)

Resultat frå lagsmeisterskap bane 2017 Resultat frå lagsmeisterskap bane 2017

 

Resultat alle klassar 

 

Klassevinnarar lagsmeisterskap 2017

Klasse NV  Marianne Moen Rinde  242
Klasse R  Emma Linneah Moen Rinde  344
Klasse ER  Johan Hamre Nornes  340
Klasse J  Stine Njøs Eikeland  346
Klasse V65  Odd Rinde  345 
Klasse V73  Ragnar Husabø  345 
     
Klasse 1  Janne Marita Bergheim   247
Klasse 2  Arne L. Nes  336
Klasse V55  Arvid Brennset  342
Klasse 3-5  Vidar Skarsbø Dale   341

 

Sluttresultat 100m 

 
Sluttresultat 200m 

Resultat frå lagsmeisterskap bane 2017

 

Kristin Husum dobbeltmeister på Landsdelskretsstemna

Kristin Husum dobbeltmeister på Landsdelskretsstemna
Del

I klasse rekrutt vann Kristin Husum både bane- og feltskyting. Ho skaut fullt både på baneskytinga (350 poeng) og felskytinga (42/8).
I tillegg fekk vi fleire gode resultat:
På meisterskapet i banskyting vann Arne L Nes klasse 2. I rekruttklassen kom i tillegg til Kristin, Beate Humlestøl Njøs på ein 7. plass. Gaute Eliassen Hamre kom på 4. plass i klasse junior, Knut Grinde kom på 3. plass i klasse V65 og Svein Kåre Furre kom på 2. plass i klasse 3-5.
På meisterskapet i feltskyting kom Ingrid Husum på 4 plass i klasse rekrutt etter omskyting om 3. plassen, Beate Humlestøl Njøs vart nr. 10 og Emma L Moen Rinde vart nr. 12. I juniorklassa vart Gaute Eliassen Hamre nr 3 og Trine Humlestøl Njøs nr 4 i klasse junior, Ragnar Husabø vart nr 4 i klasse V73. Kjell Næss vart nummer 2 i klasse V55.
Kristin Husum, Beate Humlestøl Njøs og Gaute Eliassen Hamre fekk skyte finalar i begge disiplinane.


På lagskyting vart Leikanger nr 2 med desse på laget:  Kristin Husum (R), Knut Grinde (V65), Svein Kåre Furre (5) og Vidar Skarsbø Dale (5).

På samlagskyting vann Sogn Indre med  Svein Kåre Furre og Vidar Skarsbø Dale på laget. Vidar skaut her 100 poeng.

 

Alle resultata frå baneskytinga: http://floro.skytterlag.no/data/ldks17/startFrame.htm 

Alle resultat frå feltskytinga: http://www.livevisning.com/gaular/liveres/StartFrame.htm

Alle resultat frå stang og felthurtig: http://www.livevisning.com/holsen/liveres/StartFrame.htm

 

Kristin Husum dobbeltmeister på Landsdelskretsstemna

Resultat frå stemna til Hyen

Del

Nokre få skyttarar tok turen til Hyen og banestemna der i helga.

Resultat for våre skyttarar:

 Skyttar Klasse    Hyen
 Jan Helge Furre  4  226 - 321 
 Svein Kåre Furre   4  243 - 343

Resultat frå 1. runde i norgescupen 2017

Del

Nokre av våre skyttarar tok turen austover i helga for å skyte 1. runde i norgescupen.

Her er resultata til våre skyttarar

Skyttar Klasse Søndre Land Tingelstad Randsfjord
Kjell Næss  V55  242 - 339  243 - 342  
Arvid Brennset  V55  241 - 339  248 - 342  241 - 339
Jan Helge Furre  4  230 - 325  231 - 328  225 - 321
Vidar Skarbø Dale  5  241 - 339  241 - 341  237 - 336
Svein Kåre Furre  5  237 - 337  241 - 340  245 - 344


4 vinnarar frå Leikanger på samlagsstemna felt 2017

Del

På samlagsstemna i felt som vart arrangert av Fortun fekk Leikanger skyttarlag 4 av klassevinnarane.
Odd Rinde vann klasse V65, Janne Marita Bergheim vann klasse 1, Arve Yttri vann klasse 2 og i meisterskapet for klasse 3-5 vart det dobbelseier til Svein Kåre Furre og Kjell Næss.
I klasse Junior vart Gaute Eliassen Hamre nr 2 og Ingrid Husum vart nr 3 i klasse Rekrutt.

Bilder frå premieutdelinga

4 vinnarar frå Leikanger på samlagsstemna felt 2017

 

Gaute nummer 2 i klasse Junior

 

 

4 vinnarar frå Leikanger på samlagsstemna felt 2017

Ingrid nummer 3 i klasse Rekrutt

 

 

For resultatlister sjå Fortun si resultatside her

 og her.

 

Lagsmeisterskap grovfelt 2017

Del

15 skyttarar deltok på lagsmeisterskapet i grovfelt.
Best resultat var det i V55 klassen der Kjell Næss skaut fullt med 42/24.
I klasse 3-5 vart Svein Kåre Furre best med 41/22.

Janne Marita Bergheim vann klasse 1 med 27/12 og Arne L Nes klasse 2 med 37/16. I jegerklassen vart Erlend Røysum best med 27/14.

Frode Ølmheim skaut 29/16 i jegerklassen, men skyt for Norum skyttarlag og talde difor ikkje med i lagsmeisterskapet.

 

Resultatliste finn du her.

Resultat frå Vårtreffen 2017

Del

Utandørsesongen hadde oppstart denne helga då det var 3 banestemner og 2 feltstemner i Sogn Indre.
I rekrutt klassen vart det dobbelseier til Kristin og Ingrid Husum på feltstemnet til Tønjum.

Resultat felt:

 Skyttar Klasse Felt Tønjum Felt Knipenborg
 Janne Marita Bergheim  1   19/11   24/11
 Kristin Husum  R   30/15 (1.pl)   30/17 (2.pl)
 Ingrid Husum  R   29/16 (2.pl)   30/10 (4.pl)
 Svein Kåre Furre  5   20/11   29/19
 Jan Helge Furre  4   25/9   25/11

 

Resultat banestemner:

 Skyttar Klasse Bane Aurland  Bane Knipenborg Bane Farnes
 Arne L Nes  2     243 - 342 (1.pl)  239 - 338 (2.pl) 
 Emma Linneah Moen Rinde  R  230 - 319   247 - 344 (3.pl)  246 - 346 (2.pl)
 Kjell Næss  V55  248 - 344   246 - 344  242 - 338
 Odd Rinde  V65  242 - 339   249 - 347  243 - 341
 Svein Kåre Furre  5  239 - 338   243 - 343  240 - 337
 Stine Njøs Eikeland  J     245 - 345  236 - 329
 Magnus Håland Moen  R  237 - 330   234 - 325  235 - 325
 Gaute Eliassen Hamre  J  239 - 337   241 - 340  245 - 344
 Arvid Brennset  V55  241 - 337   242 - 337  243 - 338
 Ragnar Husabø  V73  241 - 334   229 - 325  
 Sølve Njøs Eikeland  ER     240 - 336  241 - 336
 Johan Hamre Nornes  ER  232 - 319   240 - 334  240 - 335
 Eirik Håland Moen  J  242 - 342   239 - 335  244 - 341
 Maria Sæbø Nes  4     241 - 339 (1.pl)   229 - 325
 Jan Helge Furre  4  228 - 323   227 - 320  231 - 321
 Malin Sæbø Nes  4     213 - 306  207 - 304
 Sissel Husabø Ånneland  1  235 (1.pl)   236 (2.pl)  
 Janne Marita Bergheim  1  235 (2.pl)   245 (1.pl)  241 (1.pl)
 Marianne Moen Rinde  NV  233 (1.pl)   245 (1.pl)  239

Resultat frå fylkesmeisterskapet i miniatyr 2017

Resultat frå fylkesmeisterskapet i miniatyr 2017
Del

Fleire av våre skyttarar deltok på fylkesstemna på 15 meter som var arrangert av Førde i helga. Dei beste resultata fekk vi i rekruttklassen med Kristin Husum på 3. plass og Emma Linneah Moen Rinde på 5. plass. I tillegg kom Arne L Nes med i finalen i klasse 2 der han enda på 4. plass.

 

Resultat våre skyttarar

 

Skyttar  Klasse 25-skot Meisterskap
Kristin Husum  R  247  346  3.pl
Emma Linneah Moen Rinde  R  246  345  5.pl
Ingrid Husum  R  244  
Sigbjørn Njøs Eikeland  R  230  
Johan Hamre Nornes  ER  239  
Sølve Njøs Eikeland  ER  234  
Stine Njøs Eikeland  J  243  
Gaute Eliassen Hamre  J  242  
Odd Rinde  V65  247  
Janne Bergheim   1  245   4.pl 
Marianne Rinde  NV  240  
Torunn Lærum Gjøringbø  NV  224  
Arne L Nes  2  242   339 4.pl
Ivar husum  3  226  
Jan Helge Furre  4  233  
Malin Sæbø Nes  4  232  
Maria Sæbø Nes  4  223  
Svein Kåre Furre   5  231  

 

Fullstendige resultatlister finn de her

Leikanger fekk to nye samlagsmeistrar i helga under samlagsstemna 15m.

Del

Det var Tønjum skyttarlag som arrangerte samlagsstemne i helga der fleire skyttarar frå Leikanger gjorde det bra. Best var Ingrid Husum i klasse rekrutt og Odd Rinde i klasse V65 som vann sine klassar. I tillegg vart Kristin Husum nr 2 i klasse rekrutt og Svein Kåre Furre nr 2 i klasse 3-5.

Leikanger fekk to nye samlagsmeistrar i helga under samlagsstemna 15m.


Nr 1 og 2 i klasse rekrutt: Ingrid og Kristin Husum

 

Her finn de resultat for våre skyttarar:

Skyttar Klasse Poengsum
Ingrid Husum  R  346 1.pl
Kristin Husum  R  346 2.pl
Emma Linneah Moen Rinde  R  343 4.pl
Magnus Håland Moen  R   319
Sigbjørn Njøs Eikeland  R  312
Johan Hamre Nornes  ER  338
Sølve Njøs Eikeland  ER  326
Stine Njøs Eikeland  J  342 3.pl
Gaute Eliassen Hamre  J  341 4.pl
Eirik Håland Moen  J  340
Odd Rinde  V65   343 1.pl
Ragnar Husabø  V73  340 4.pl
Janne Marita Bergheim  1  245 4.pl
Olav Skarsbø  1  243
Arne L Nes  2  338
Håkon Nesse  2  328
Kjell Næss  V55  341 3.pl
Arvid Brennset  V55  336
Tore Hamre Nornes  NU  236
Marianne Moen Rinde  NV  240 2.pl
Torunn Lærum Gjøringbø  NV  224
Ivar Husum  3  328
Maria Sæbø Nes  4  333 3.pl 
Jan Helge Furre  4  325
Svein Kåre Furre  5  342 2.pl
Vidar Skarbø Dale  5  339 4.pl

 

Fullstendige resultatlister frå samlagsstemna finn de her.