Resultat frå lagsmeisterskap skogsløp med skyting onsdag 30. mai 2018

Del

11 skyttarar trossa varmen og deltok på lagsmeisterskap skogsløp med skyting.
Her finn du resultata.

 

Nybegynnar ung: 

Tore Hamre Nornes 7.45 (1)

Olve Nesse Takle 9.03 (0)

Carina Husabø 9.59 (1)

Vegard Nesse Lernes 10.51 (2)

 

Eldre rekrutt:

1. Johan Hamre Nornes 8.05 (0)

2. Sølve Njøs Eikeland 10.49 (3)

 

Junior:

1. Eirik Håland Moen 7.36 (1)

2. Gaute Eliassen Hamre 8.25 (3)

3. Stine Njøs Eikeland 12.30 (5)

 

Nybegynnar vaksen:

1. Marianne Moen Rinde 12.30 (2)

 

Veteran 65 år:

1. Knut Grinde 8.16 (2)

 

Svein Kåre vart lagsmeister i grovfelt 2018

Svein Kåre vart lagsmeister i grovfelt 2018
Del

Svein Kåre Furre vann meisteskapet for klasse 2-5, V55 og EJ etter at han skaut fullt på alle feltholda.
I klasse 1 vann Sissel Husabø Ånneland, i klasse 2 vann Janne Marita Bergheim og Kjell Næss klasse V55.

 

Grovfelt Mesterskap kl. 2-5, V55, EJ  

Pl. Navn Skytterlag Kl. Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5 Hold 6 Hold 7 42-skudd
1. Svein Kåre Furre Leikanger 5 6/6 6/4 6/4 6/3 6/3 6/6 6/4 42/10
2. Jan Helge Furre Leikanger 4 6/5 6/2 6/2 6/2 6/2 4/2 5/3 39/05
3. Eivind Yttri Leikanger 4 6/6 5/2 6/3 4/3 6/4 5/3 6/3 38/06
4. Kjell Næss Leikanger V55 6/4 5/2 6/6 4/2 6/2 6/6 4/0 37/06

 

Grovfelt 30-skudd kl. 2-5, V55, EJ  

Pl. Navn Skytterlag Kl. Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5 30-skudd
1. Svein Kåre Furre Leikanger 5 6/6 6/4 6/4 6/3 6/3 30/20
2. Jan Helge Furre Leikanger 4 6/5 6/2 6/2 6/2 6/2 30/13
3. Eivind Yttri Leikanger 4 6/6 5/2 6/3 4/3 6/4 27/18
4. Kjell Næss Leikanger V55 6/4 5/2 6/6 4/2 6/2 27/16
5. Arvid Brennset Leikanger V55 6/5 5/0 6/3 2/1 5/0 24/09
6. Ivar Husum Leikanger 3 4/2 5/2 5/3 4/2 5/1 23/10
7. Janne Marita Bergheim Leikanger 2 3/2 5/2 5/0 4/0 2/0 19/04

 

Grovfelt 30-skudd kl. 1  

Pl. Navn Skytterlag Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5 30-skudd
1. Sissel Husabø Ånneland Leikanger 4/4 3/0 2/0 2/1 6/1 17/06

 

 

Felthold grovfelt:

Innleiande

Figur

Stilling

Avstand

Skytetid

Hold 1

 1/8

Liggande

 ca 234m

 75 sek.

Hold 2

 C30 

Kneståande

 ca 243m

 75 sek.

Hold 3

 R. tønne m/sikt.

Liggande

 ca 200m

 75 sek.

Hold 4

 Stripe 13x10 

Kneståande

 ca 200m

 150 sek

Dbl. hold

 C15 m/sikteb. 

Liggande

 ca 150m 

 
         

Finale

       

Dbl. hold

 1/8

Kneståande

 ca 234m

 120 sek 

 

 Prisme

Liggande 

 ca 105m

 

 

Lagsmeisterskap 60skot liggande og halvmatch

Del

31. august vart det arrangert lagsmeisterskap i sportskytingsdisiplinane 60 skot liggande og 1/2-match.

 Resultat 60 skot liggande:

1. Kjell Næss   583 (14)
2. Eivind Yttri   583 (11)
3. Eskil S. Yttri   576 (14)

 

Resultat 1/2-match 

1. Eivind Yttri   510 

Lagsmeisterskap grovfelt 2017

Del

15 skyttarar deltok på lagsmeisterskapet i grovfelt.
Best resultat var det i V55 klassen der Kjell Næss skaut fullt med 42/24.
I klasse 3-5 vart Svein Kåre Furre best med 41/22.

Janne Marita Bergheim vann klasse 1 med 27/12 og Arne L Nes klasse 2 med 37/16. I jegerklassen vart Erlend Røysum best med 27/14.

Frode Ølmheim skaut 29/16 i jegerklassen, men skyt for Norum skyttarlag og talde difor ikkje med i lagsmeisterskapet.

 

Resultatliste finn du her.

Resultat lagsmeisterskap baneskyting 2016

Del

33 skyttarar deltok på lagssmeisterkapet i baneskyting som vart arrangert 8.-9. juni 2016.

Klasse

Skyttar

Poeng

R

Kristin Husum 

 343

ER

Trine H. Njøs

 347

J

Malin Sæbø Nes 

 341

V73

Ragnar Husabø

 346

V55

Arvid Brennset

 341

1

Janne Bergheim 

 234

2

Siv Kristin Yttri 

 318

3-5

Svein Kåre Furre

 343

     

 

Resultat frå lagsmeisterkapet på 100m

 

Resultat frå lagsmeisterkapet på 200m

 

.

Resultat frå lagsmeisterskap 60sk og 1/2 match

Del

Eivind Yttri vart lagmeistar i både 60 skot liggande og 1/2 match. Med 577 poeng på 60 ligg og 521 på 1/2 match (20 liggande, 20 kne og 20 skot ståande) vann han begge konkuransane.

Andre klassevinnarar: Arvid Brennset (V55) fekk 573 poeng, Eirik Håland Moen (ER) 563 poeng og Sissel Aanneland (1) 547 poeng

Resultat frå lagsmeisterskap i skogsløp 2016

Resultat frå lagsmeisterskap i skogsløp 2016
Del

Skyttarlaget arrangerte lagsmeisterskap i skogsløp (terrengløp) med skyting onsdag 1. juni. I fin sommarvarme stilte 10 ungdommar og 3 senior/veteranar.

Treff utanom 8-ar vart rekna som bom, og førte til strafferunde rundt skyttarhuset.
Resultata vart (strafferundar i parentes):

Klasse aspirant:

1. Jørgen Humlestøl Njøs      09.16 (0)
2. Vegard Olsmo Oen             12.00 (2)
3. Jonathan Kjørlaug               12.03 (1)
4. Torunn Lerum Gjøringbø   14.01 (4)
5. Martin Valvik Menes          14.13 (9)

Klasse rekrutt:

1. Emma Linnea Rinde Moen     12.18 (6)
2. Johan Hamre Nornes            15.21 (9)
3. Emma Valvik Yttri                 15.24 (7)

Klasse eldre rekrutt:

1. Eirik Håland Moen                09.33 (3)
2. Gaute Eliassen Hamre          09.56 (0)

Klasse senior:

1. Olav Skarsbø                         11.18 (3)

Klasse veteran:

1. Knut Grinde                            10.18 (5)
2. Arvid Brennset                       11.18 (0)

 

Resultat frå lagsmeisterskap i skogsløp 2016

 

Resultat frå lagsmeisterskap i skogsløp 2016

 

Lagsmeisterskap bane 2015

Del

37 skyttarar deltok på lagsmeisteskapet i baneskyting 2015.

Klassevinnarar

Klasse

Vinnar

Poeng

Rekrutt

Eirik S. Valvik

 344

Eldre Rekrutt

Gaute Eliassen Hamre

 346

Junior

Eskil S. Yttri

 341

V65

Knut Grinde

 340

V73

Johanes E Henjum

 338

Kl 3-5

Per Ove Fossheim

 338

Kl V55

Kjell Næss

 342

Kl 2

Siv Kristin Yttri

 329

Kl 1

Sissel Ånneland

 232

 

Alle resultat 100m

Alle resultat 200m

 

.

Resultat frå lagsmeisterskap i miniatyr for klassane ASP, R, ER og J i 2015

Del

Her finn du resultat frå lagsmeisterskapet i miniatyr for rekrutteringsklassane som vart arranger 25.-26. februar 2015.

Maria Sæbø Nes vart lagmeister ministyr i klasse 3-5

Del

Øvrige klassevinnanarar:
Klasse 1: Olav Skarsbø, Klasse V55: Kjell Næss, Klasse V65: Knut Grinde og klasse V73: Jacob Støyva