Svein Kåre vann årets nisseskyting blant seniorane.

Del

Ei sterk avslutting med 98 og 99 på dei to grunnlaga vart Svein Kåre vinnar av nisseskytinga denne romjula.

Resultat for alle klassar:

 

Klasse Skyttar Resultat
5 Svein Kåre Furre 342
4 Jan Helge Furre 331
3 Ivar Husum 330
4 Helena Sæbø Nes 329
V55 Arvid Brennset 308
     
ASP Ingrid Husum 246
ASP Linnes Sjøthun 232
ASP Ole C. Stadheim 234
     
R Kristin Husum 243
R Tor Magne Eiken Oppedal 232
     
ER Stine Njøs Eikeland 243
ER Helene Ølmheim 238
     
J Malin Sæbø Nes 241
     
1 Frode Ølmheim 248
1 Bjarne Sjøthun 238
     
V73 Ragnar Husabø 333

 

 

Resultatliste med skotverdier finn du her.

Resultat frå hauststemna 2015

Resultat frå hauststemna 2015
Del

Reidun Kristin Knapstad vann klasse 3-5 på miniatyrstemna som Leikanger skyttarlag arrangerte 11.-15. november 2015.
Her finn du alle resultat og premielistene frå stemnet.

 

Resultat  (web)  

 

Resultat (html-fil)  

  

Premielister alle klassar

 

Medaljeliste

 

Finn du feil i resultatlistene så gi beskjed på e-post til leikanger@skytterlag.no

Stemneoppgjer blir lasta opp til Mitt-DFS og vil ikkje bli sendt ut på andre måter.

Kopi av stemneoppgjer finn du her.

Leikanger skyttarlag vann i Duellen med 307 poeng mot Jakt-og fiskelaget sine 301

Leikanger skyttarlag vann i Duellen med 307 poeng mot Jakt-og fiskelaget sine 301
Del

Frode Husum vart best skyttar samanlagt med 46 poeng. Kjell Næss var best på bana med 250 poeng medan Frode Husum var best på leirduebane med 23 duer.
Duellen vart avslutta med grillmiddag servert av Joakim Langeteig og Arve Lindgjerde

Premiering:

Frode Husum var best samanlagt med 46 poeng og vann gåvekort på kr 500.
Kjell Næss var best på bana med 250 poeng  og vann gåvekort på kr 250.
Frode Husum var best på leirduebane med 23 duer og vann gåvekort på kr 250.

 

Resultat frå skytinga:

 

Skyttarlaget Resultat 100m Poeng 100m Treff Leirdue SUM  
Håkon Nesse 241 24 20 44  
Oliver Prøven 245 25 16 41  
Vidar Skarsbø Dale 243 25 16 41  
Olav Skarsbø 236 22 17 39  
Maria Sæbø Nes 240 24 13 37  
Kjell Næss 250 25 12 37  
Arne Nes 244 25 12 37  
Helena Sæbø Nes 246 25 6 31  
Ole Andre Lehre 213 15 13 28  
Malin Sæbø Nes 247 25 0 25  
    195 112 307 (Sum for dei 8 beste)

 

Jakt- og fiskelaget Resultat 100m Poeng 100m Treff Leirdue SUM  
Frode Ølmheim 237 23 18 41  
Ole Simen Nesdal 233 23 17 40  
Frode Husum 234 23 23 46  
Nils Olav Langeteig 227 22 23 45  
Joakim Langeteig 217 19 22 41  
Tom Nesvåg 214 14 17 31  
Arve Lindgjerde 200 11 19 30  
Svein Inge Lundheim 173 7 20 27  
Runar Stadheim 240 24      
Stian Lunde Nesdal 227 19      
Terje Verlo 204 13      
    142 159 301 (Sum 8 som skaut både bane og leirduer)

Resultat frå siste runde i Norgescupen 2015

Del

Nokre av våre skyttar var med på siste runde i Norgescupen i Hordaland. Her finn de resultata.

 

Resultat våre skyttarar:

Skyttar

Klasse

NC Åsane/Hordvik

NC Os

NC Fana

Arild Fossøy

1

235

227

237

Stian Andre Fossøy

3

213 - 312

225

217 

Jan Helge Furre

4

227 - 324

228 - 224

233 - 325

Svein Kåre Furre

5

238 - 338

239 - 338

244 - 343

Svein Kåre kom til slutt på 80.plass totalt i Norgescupen 2015.

Resultat frå dugleiksmerkeskytinga 2015

Del

Her finn du resultat for dei som har skote dugleiksmerkeskytinga i år.

 

Janne H. Njøs               236
Sissel Ånneland            223
Eivind Yttri                   233
Eskil S. Yttri                 238
Vidar S. Dale                246
Stein Jarle Fossen        225
Arve Yttri                    238
Inge Yttri                    226
Arvid Brennset            243
Ivar Husum                227
Jørn Njøs                    229
Kjell Næss                  244
Jan Helge Furre          238
Kristin Husum            246
Ingrid Husum             245
Jørgen H. Njøs            237
Magnus H. Moen         227
Nils J. Njøs                  148
Eirik H. Moen              246
Odd Rinde                   243
Johannes E. Henjum   239
Stine N. Eikeland        243
Sølve N. Eikeland        236
Sigbjørn N. Eikeland   238
Knut Grinde               244
Eirik S. Valvik             243

Ragnar Husabø           248
Sverre Fossen             246
Trine H. Njøs              248
Beate  H. Njøs             232
Svein Kåre Furre  241

Resultat frå samlagsmeisterskapet i baneskyting 2015

Resultat frå samlagsmeisterskapet i baneskyting 2015
Del

Årets samlagsstemne blir arranger i Esefjorden i lag med Sogn Ytre for å markere at det er 100år sidan samlaga då vart delt i to.
Leikanger skyttarlag fekk to klassevinnarar: Odd Rinde vann klasse V65 med poengsummen 348 poeng og Gabriel Skjulhaug Yttri vann klasse 2 med 336 poeng.
Det var også fleire andre av våre skyttarar som fekk gode plasseringar: Sissel Ånneland vart nummer 2 i klasse 1, Kjell Næss vart nummer to i klasse V55, Trine H. Njøs vart nummer 3 i klasse ER og Eskil Skjulhaug Yttri vart nummer 4 i klasse Junior. I klasse 3-5 vart Svein Kåre Furre og Vidar Skarsbø Dale best frå leikanger med 3. og 4. plass og begge med 340 poeng.

Her er resultat for våre skyttarar:

Skyttar Klasse Felthurtig Stang 25-skot Meisterskap
Ingrid Husum Aspirant      249  
Jørgen H. Njøs Aspirant      239  
Emma Valvik Yttri Rekrutt      241  336
Eirik Skrede Valvik Rekrutt      238  
Kristin Husum Rekrutt      236  334
Beathe H. Njøs Rekrutt      233  
Tor Magne Eiken Oppedal Rekrutt      231  
Johan Hamre Nornes Rekrutt      225  
Trine H. Njøs Eldre Rekrutt      248  348
Stine Njøs Eikeland Eldre Rekrutt      243  
Eirik Håland Moen Eldre Rekrutt      242  
Gaute Eliassen Hamre Eldre Rekrutt      237  
Eskil Skjulhaug Yttri Junior  14.78  12  247  345
Malin Sæbø Nes Junior      243  
Odd Rinde Veteran 65      249  348
Knut Grinde Veteran 65      243  
Leif Bjarne Sæle Veteran 65      234  
Ragnar Husabø Veteran 73      239  
Kjell Næss Veteran 55  19.68  16  243  342
Arvid Brennset Veteran 55  20.72  17  240  339
Inge Yttri Veteran 55      231  
Sissel Ånneland Kl 1.      232  
Arild Fossøy Kl 1.      229  
Ole-Håkon Dvergedal Sætre Kl 1.      229  
Olav Skarsbø Kl 1.      228  
Arve Yttri Kl 2.      242   334
Gabriel Skjulhaug Yttri Kl 2.  11.50  17  239   336
Thomas Valvik Yttri Kl 2.      237   331
Gunnar Hamre Kl 2.  13.47  18  232   
Håkon Nesse Kl 2.  24.22  12  232   
Siv Kristin Laberg Yttri Kl 2.      225   
Ivar Husum Kl 3.  10.04  18  206  
Linn Marita Næss Kl 3.      129  
Vidar Skarsbø Dale Kl 4.      241   340
Oliver Karelius Prøven Kl 4.  13.00  12  240   336
Janne Humlestøl Njøs Kl 4.      234   332
Eivind Yttri Kl 4.  11.31  18  230   326
Helena Sæbø Nes Kl 4.      227   
Jan Helge Furre Kl 4.  16.32  12  227   
Jørn Njøs Kl 4.      224  
Svein Kåre Furre Kl 5.  13.19  20  241   340 

Resultat frå finalane i Sogn og Fjordane serien og Toyotacupen

Del

4 av våre skyttarar har kvalifisert seg til finalen i Sogn og Fjordane serien i Florø 22. august. Best plassering i finalen fekk Arvid brennset med ein 2.plass.
I tillegg så kom Vidar Skarbø Dale med i finalen i Toyota cupen i Nordfjord og han gjorde det bra der og vann klasse 4.

Finale Toyotacup:

Skyttar Klasse Resultat Plassering
Vidar Skarbø Dale  4  147-241-335  1. plass

 

 Finale Sogn og Fjordane serien:

Skyttar Klasse Resultat Plassering
Malin Sæbø Nes  J   345 3.plass
Svein Kåre Furre   5   334 5.plass
Kjell Næss  V55   337 5.plass
Arvid Brennset  V55   340 2.plass

 

Resultat frå Landsskyttarstemnet på Lesja 2015

Del

Her vil vi prøve å oppdatere resultata dag for dag for våre skyttarar.
Vi gratulerer Gabriel Skjulhaug Yttri med flott 14. plass etter meisterskapsfinalen i klasse 2 og Kjell Næss med 21. plass etter finalen i klasse V55.
I feltfinalen vart Kjell Næss nummer 10 i klasse V55 medan Trine H. Njøs var liit uheldig og fekk ein skeiv serie i finalen i klasse Eldre rekrutt.

Fullstendige resultatlister og link til livevisning finn du her.

 

Resultat dag 8 - Fredag 5. august

 

Klasse Eldre Rekrutt - Finale feltskyting
Fornavn Etternavn 42sk
Trine H. Njøs 38/6

 

 

Klasse Veteran 55 år - Finale feltskyting
Fornavn Etternavn 42sk
Kjell Næss 39/3

 

Resultat dag 7 - Torsdag 5. august

 

Klasse 3-5 Mesterskapssfinale
Fornavn Etternavn 35sk
Svein Kåre Furre 340 - Mesterskapsstjerne
Vidar Skarsbø Dale 338

 

Klasse Veteran 55 år - Mesterskapssfinale
Fornavn Etternavn 35sk
Kjell Næss 343 (21. plass)

 

Resultat dag 6 - Onsdag 5. august

 

Klasse 5 - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Svein Kåre Furre 242

 

Klasse Rekrutt - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Beate Humlestøl Njøs 232

 

Klasse Veteran 55 år - Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Kjell Næss 56 29/16 14 11.48
Arvid Brennset 54 24/15 11 ****

 

 

Resultat dag 5 - Tirsdag 4. august

Klasse 4 - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Vidar Skarsbø Dale 240
Oliver Karelius Prøven 235
Helena Sæbø Nes 233
Janne Humlestøl Njøs 230
Maria Sæbø Nes 228
Jan Helge Furre 224
Eivind Yttri 224
Jørn Njøs 224

 

 

Klasse Junior - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Eskil Skjulhaug Yttri 244
Malin Sæbø Nes 240

 

Klasse 2 - feltskyting
Fornavn Etternavn Sk.lag. Minne 30sk Stang Felth.
Gabriel Skjulhaug Yttri Leikanger 50 26/12 12 11.87
Arve Yttri Leikanger 53 26/10 12 22.23
Nils Olav Øy Leikanger 47 21/8 9 24.00
Håkon Nesse Leikanger 32 19/1 10 14.92
Siv Kristin Laberg Yttri Leikanger 46 18/8 11 19.47

 

Klasse Eldre Rekrutt - Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk
Trine H. Njøs 60 30/22    
Stine Njøs Eikeland 59 28/15    
Eirik Håland Moen 57 24/12

 

 

Resultat dag 4 - Mandag 3. august

 

Klasse 3 - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Linn Marita Næss 226
Jomar Skarsbø Dale 224
Ørjan Næss 213
Ivar Husum 206
Stian Andre Fossøy 205

 

 

Klasse Veteran 73 år - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Ragnar Husabø 246

 

 

Klasse 5 - Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Svein Kåre Furre 55 27/18 19  

 

 

Klasse Veteran 65 år - Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Odd Rinde 59 28/7    
Knut Grinde 55 21/8 9 13.99

 

 

Resultat dag 3 - Sundag 2. august

Klasse 2 Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk 35sk
Gabriel Skjulhaug Yttri 240  337 14. plass i klasse 2 etter finale

 

Klasse Eldre Rekrutt - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Trine H. Njøs 248
Stine Njøs Eikeland 245
Eirik Håland Moen 230

 

Klasse Veteran 55 år - Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Kjell Næss 245  17. plass innleiande og klar for finale torsdag
Arvid Brennset 239  
Inge Yttri 231  

 

Klasse 1 - Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Kristian Dvergedal Sætre 53 28/12 7  
Ole-Håkon Dvergedal Sætre 55 21/11 11  
Arild Fossøy 49 21/4 10  

 

Klasse 4 - Feltskyting

Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Eivind Yttri 49 25/14 15  

 

Klasse Rekrutt - Feltskyting

Fornavn Etternavn Minne 30sk
Beate Humlestøl Njøs 46 23/6


Resultat dag 2 - Laurdag 1. august 

Klasse 1 Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Arild Fossøy 234
Olav Skarsbø 234
Ole-Håkon Dvergedal Sætre 229
Sissel Ånneland 229
Kristian Dvergedal Sætre 226

 

Klasse 2 Baneskyting
Fornavn Etternavn 25sk
Nils Olav Øy 236
Håkon Nesse 234
Siv Kristin Laberg Yttri 230
Gunnar Hamre 227
Arve Yttri 0

 

Klasse Veteran 65 år Baneskyting

Fornavn Etternavn 25sk
Odd Rinde 242

 

Klasse 4 Feltskyting

Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Maria Sæbø Nes 46 28/11 12 20.10
Helena Sæbø Nes 55 27/10    
Janne Humlestøl Njøs 28 26/3 13 ****
Oliver Karelius Prøven 55 25/5 7 10.85
Jan Helge Furre 52 23/7 18 13.11
Jørn Njøs 51 21/8 19 13.20
Vidar Skarsbø Dale 17 16/3    

 

Klasse Junior Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Malin Sæbø Nes 60 28/19    
Eskil Skjulhaug Yttri 57 27/18

 

 

Resultat dag 1 - Fredag 31.juli

Klasse Veteran 65 år Baneskyting

Knut Grinde 244

 

Klasse 3 Feltskyting:

Fornavn Etternavn Minne 30sk Stang Felth.
Ivar Husum 54 24/8 17 18.04
Jomar Skarsbø Dale 51 22/7 8 26.45
Linn Marita Næss 58 21/3 9  
Stian Andre Fossøy 52 16/8 9 27.15

 

Klasse Veteran 73 år Feltskyting
Fornavn Etternavn Minne 30sk
Ragnar Husabø 57 27/15

 

 

Resultat frå skyting i helga

Del

Nokon av våre skytterar har testa formen framfor LS og det blei særs vellukka. Det blei arrangert stevner i Nordfjord, Valders og i Hallingdal.

Nokon av våre skytterar har testa formen framfor LS og det blei særs vellukka. Det blei arrangert stevner i Nordfjord, Valders og i Hallingdal. Vidar Skarsbø Dale og Svein Kåre Furre slo til med 245 på ein av sine 25 skotar, Eivind Yttri slo også til med 244. For alle resultat sjå tabell under.

 

Navn

Stryn

Markane

Sunnylven

Hovet og Hol

Hadding

Nes og Bromma

Ødegården

Fagernes

Etnedal

Øystre Slidre

Vidar Skarsbø Dale

245-339

240-381

 

242-336

235-33

234-331

231

     

Svein Kåre Furre

241-340

245-385

236-334

             

Jan Helge Furre

229-325

234-372

230-326

             

Arvid Brennset

244-343

243-380

               

Arild Fossøy

229

232-370

               

Eivind Yttri

             

239-336

232-331

244-342

 

Resultat frå Norgescupstemna like før Landsskyttarstemnet på Lesja

Del

Fleire av våre skyttar skyt norgescupstemna i Østerdalen denne veka som siste oppvarming før Landsskyttarstemne startar fredag.

Resultat for våre skyttarar:

 

Skyttar Klasse NC Nora NC Alvdal NC Tynset
Ivar Husum 3 211 - 304 201 - 293  223 - 319
Stian Andre Fossøy 3 222 212 223
Arild Fossøy 1 234 240  236
Kristin Husum Rekrutt   242-338 238-336   243-338
Ingrid Husum  ASP   241 242   249
Svein Kåre Furre 5 243 - 341 243 - 340 243 - 342
Jan Helge Furre 4 236 - 330 223 - 319 236 - 333

 

Opne stemne før Landsskyttarstemnet på Lesja;

Skyttar Klasse Dovrestemnet Dombåsstemnet  
Ivar Husum 3  212    
Kristin Husum Rekrutt   238    
Vidar Skarsbø Dale   240 - 340  

Resultat Nordfjord,Valdres og Hallingdal

Del

Fleire av våre skyttarar deltok på stemne denne helga og med mange gode resultat. Eivind Yttri skaut 244 - 342 på stemna til Øystre Slidre, Vidar Skarbø Dale skaut 242 på stemna til Hovet og Hol og 245 på stemna til Stryn. På Olsokstemna til Markane vart Svein Kåre Furre best med 245 - 385 poeng.

Her finn du resultata for våre skyttarar denne helga:

 

Skyttar Kl Fagernes Øystre Slidre Etnedal Heimsil Bromma Hadding Hovet og Hol Stryn Markane Synnulven
Eivind Yttri 4 239 - 336 244 - 342 232 - 331              
Vidar Skarsbø Dale 4       231 - 234 - 331 235 - 333 242 - 336 245 - 339  240 - 381  
Arild Fossøy 1               229  232 - 370  
Arvid brennset V55               244 - 343  243 - 380 239 - 332
Jan Helge Furre 4               229 - 325  234 - 372  230 - 326
Svein Kåre Furre                 241 - 340  245 - 385  236 - 334
                       

Opne stemne i Hyllestad og Dale

Del

Nokre av våre skyttarar tok turen til Ytre sunnfjord. Beste resultatet fekk Malin Sæbø Nes med 347 og 2.plass i klasse Junior på stemna til Dale.

 Her finn du resultata til våre skytarar:

 Skyttar  Kl  Hyllestad  Dale
 Gaute Eliassen Hamre   ER  231 - 328  243 - 340
 Malin Sæbø Nes  J  246 - 346  247 - 347
 Arild Fossøy  1  235  233
 Kjell Næss  V55  243 - 338  244 - 341
 Vidar Skarsbø Dale  4  236 - 335  235 - 331
 Svein Kåre Furre  5  243 - 342  240 - 339

Vestlandsstemna 2015 i Nordfjord

Del

Haugen og Eidsbygda gjennomførte eit godt arrangemang med fint sommarvær, men med vel mykje vind på feltrunden laurdag.
Av våre skyttarar så vart Svein Kåre Furre nr 4 på feltskyting i klasse 2-5 og nr 6 på baneskytinga i meisterskap for klasse 3-5. I tillegg vart han nr 2 på stangskytinga. Kjell Næss vart nr 4 på baneskytinga for klasse V55. I klasse V73 kom Ragnar Husabø på 9 plass etter finalen på baneskytinga.

 

Resultat for våre skyttarar

Skyttar Klasse Bane Felt Stang Felthurtig
Arvid Brennset  V55  240  25/5  15  -
Svein Kåre Furre  5  243-343  27/16-39/5  23  18.63
Kjell Næss  V55  245-343  21/12  11  25.46
Eivind Yttri  4  231  22/12  14  -
Sissel Ånneland  1  238  18/2  6  28.44
Stine Njøs Eikeland  ER  243  25/8    
Ragnar Husabø  V73  247-342  23/10    -
Malin Sæbø Nes   J  242  26/13    
Trine H. Njøs  ER  247  28/15    

Resultat frå Lågencup

Del

Fleire av våre skyttarar var på tur i helga til LågenCup.

 

Resultat frå stemna:

 

Skyttar Klasse Styrvoll Kongsberg Jondal Rollag og Veggli
Kristin Husum R 244-337 238-333 244-340 242-341
Beathe H. Njøs R 226-321 233-326 227-317 230-321
Trine H. Njøs R 238-333 239-336 235-326 234-330
Vidar Skarsbø Dale 4 224 238-334 240-339 234-329
Ivar Husum 3 227-325 203-296 233-329 227-323

Leikanger sitt seniorlag vann finalen i Jernia cupen 2015

Del

Leikanger vant senior med 1016 poeng, 13 poeng meir enn Knipenborg på 2 plass. Leikanger sine 2 ungdom/veteran lag enda på 4 og 5 plass.


Resultata til våre skyttarar:

 

Skyttar 

Klasse 

 Poengsum

 Ung/vet A:

   

 Eirik S. Valvik

 R

 326

 Ragnar Husabø

 V73

 330

 Trine H. Njøs

 ER

 341

 Ung/vet B:

   

 Tor Magne Oppedal

 R

 288

 Beathe H. Njøs

 R

 310

 Eskil S. Yttri

 J

 341

 Senior:

   

 Svein Kåre Furre

 5

 344

 Arvid Brennset

 V55

 342

 Vidar Skarsbø Dale

 4

 331

Stevner i Nordfjord

Del

Nokon av våre skytterar har vore i Nordfjord og i Jølster på skyting i helga, her finn du våre resultat

 

Resultata frå Jølster har ikkje komme endå.

Navn

Jølster

Eidsbygda

Haugen

Svein Kåre Furre

 241-340

236-335

241-340

Vidar Skarsbø Dale

 237-337

240-339

233-332

Eivind Yttri

 

232-329

234-331

Arvid Brennset

 246-346

240-338

239-338

Kjell Næss

 245-345

   

Malin Sæbø Nes

 246-346

 

 

Eskil Skjulhaug Yttri

 

239-337

245-344

Lagsmeisterskap bane 2015

Del

37 skyttarar deltok på lagsmeisteskapet i baneskyting 2015.

Klassevinnarar

Klasse

Vinnar

Poeng

Rekrutt

Eirik S. Valvik

 344

Eldre Rekrutt

Gaute Eliassen Hamre

 346

Junior

Eskil S. Yttri

 341

V65

Knut Grinde

 340

V73

Johanes E Henjum

 338

Kl 3-5

Per Ove Fossheim

 338

Kl V55

Kjell Næss

 342

Kl 2

Siv Kristin Yttri

 329

Kl 1

Sissel Ånneland

 232

 

Alle resultat 100m

Alle resultat 200m

 

.

Resultat pokalskyting 2015

Del

Svein Kåre Furre fekk første napp i skytinga om den nye "A-pokalen".

  Namn Kl. Tillegg Ligg Kne Stå Sum Inner
1 Svein Kåre Furre 5 0 200 148 95 443 29
2 Ivar Husum 3 8 197 143 82 430 12
2 Eivind Yttri 4 5 198 141 86 430 18
4 Jan Helge Furre 4 5 193 138 84 420 12
                 
  Arvid Brennset V55 12 197 141 98 448 20
  Arvid skaut 10 kne og ikkje 10 stå til slutt og derfor utanfor konkurranse.    

 

 

 

 

Resultat frå samlagsstemna felt 2015

Resultat frå samlagsstemna felt 2015
Del

Her finn de resultat frå samlagsstemna i Feios.

 

Klassevinnarar samlagsstemna felt 2015
       
Klasse Namn Lag Resultat
R Tor Kristian Dulsvik Sogndal 32/07
ER Sverre Myklevold Farnes 41/08
J Lars Ove Dulsvik Sogndal 40/06
V65 Jermund Venes Sogndal 35/02
V73 Magnar Molland Sogndal 39/09
1 Ole Håkon Sætre Leikanger 24/10
Kl 2-5,V55 Svein Kåre Furre Leikanger 36/05
V55 Kjell Næss Leikanger 36/00

 

 

Resultat (web)

 

 

Finfelt (pdf)                                  Grovfelt (pdf)

 

 

.

 

 

Resultat lagsmeisterskap finefelt 2015

Resultat lagsmeisterskap finefelt 2015
Del

Klasse vinnarar; Junior Malin Sæbø Nes 30/23, Eldre rekrutt Trine Njøs 27/14, Rekrutt Eirik Skrede Valvik 23/6, Veteran 65 Odd Rinde 26/9 og Veteran 73 Ragnar Husabø 24/16.

Resultat lagsmeisterskap grovfelt 2015

Del

Torsdag 23.april vart det arrangert lagsmesterskap i grovfelt, det var mykje god skyting av alle deltakarane. Svein Kåre Furre drog det lengste strået i ein tett og jamn finale og vann til slutt med 42/10. I tillegg til Svein Kåre hadde Ivar Husum og Arvid Brennset 30 treff innleiande.

 

Feltskytinga vart gjennomført på elektronikk, hold 1 og 2 var ¼ figur skalert til 200m (dobbelhold 6 kne og 6 ligg), hold 3 og 4 var småen skalert til 200m (dobbelhold 6 kne og 6 ligg), hold 5 ein C-30 figur på 305m liggande skyting. Finalen var dobbelhold på småen skalert til 200 m (6kne og 6 ligg).

 

 

Klasse

Innleiande

Finale

Samanlagt

Svein Kåre Furre

5

30/22

12/10

42/10

Ivar Husum

3

30/20

11/6

41/6

Arvid Brennset

V55

30/15

10/5

40/5

Jan Helge Furre

4

29/14

11/4

40/4

Eivind Yttri

4

28/10

11/6

38/6

Arve Yttri

2

28/10

10/2

38/2

Helena Sæbø Nes

4

25/11

 

 

Resultat frå Vårtreffen i Aurland og Knipenborg

Del

Mange av våre skyttarar deltok på oppninga av banesesesongen på stemna til Aurland og Knipenborg laurdag. Det var litt færre som deltok på feltstemnet søndag, men gledelig at 3 aspiranter deltok.
Beste resultat på banestemna fekk Kjell Næss med 346 poeng i klasse veteran 55 og Malin Sæbø Nes med 344 i klasse junior på stemna til Aurland. På dei to feltstemna på Vårtreffen i Aurland vann Svein Kåre Furre den eine stemna og vart nummer to på det andre feltstemna og samanlagt etter feltfinalen vart han også nummer to.

 

Resultat for våre skyttarar

Skyttar Klasse Banestemne
Aurland 
Banestemne
Knipenborg 
Feltstemne 1
Aurland 
Feltstemne 2
Aurland 
Kjell Næss V55  247 - 346 245 - 339    
Arvid Brennset V55  244 - 335 241 - 339    
Maria Sæbø Nes 4  236 - 331 227 - 322    
Helena Sæbø Nes 4  219 - 318 222 - 315    
Svein Kåre Furre 5  241 - 341 243 - 343  30/21  29/17
Hans Steinsland Hamre R   226 - 312    
Eirik Skrede Valvik   238 - 336    
Gaute Eliassen Hamre ER   239 - 333    
Stine Njøs Eikeland ER   240 - 333    
Eirik Håland Moen ER   233 - 329    
Sigbjørn Njøs Eikeland ASP    235    
Sølve Njøs Eikeland ASP     246    
Malin Sæbø Nes J  245 - 344  238 - 338    
Ingrid Husum ASP      19/4  
Kristin Husum ASP      26/4  
Ole Stadheim ASP      18/8  
Jan Helge Furre 4      25/12  20/7

Resultat frå Fylkesstemna miniatyr 2015

Del

Sølv til Arvid Brennset på Fylkestemna i miniatyr klasse veteran 55 etter fullt hus i finalen og 344 poeng totalt.

Også dei andre to skyttarane frå Leikanger som skaut finalen, Svein Kåre Furre og Helena Sæbø Nes, skaut 100 poeng i finalen og vart med det henholdsvis nummer 5 og 7 på meisterskapen i klasse 3-5. Medan Oppedal/Brekke skyttarlag arrangerte fylkesmeisterskap i miniatyr så arrangerte Bjordal/Søreide og Nyborg opne stemner denne helga.

Resultat for våre skyttarar:

    Bjordal/  Nyborg     Fylkes stemna    Plassering
  Søreide  Oppedal /Brekke  fylkesstemna
Skyttar Klasse     25sk 35sk  
Arvid Brennset  V55 341  340  244  344  2. pl. kl. V55
Helena Sæbø Nes  4 331  334  240  340  7. pl. kl. 3-5
Svein Kåre Furre  5 338  344  241  341  5. pl. kl. 3-5
Vidar Skarsbø Dale  4 340  343  235    
Jørn Njøs  4    335  235    
Janne Humlestøl Njøs  4    334  236    
Jan Helge Furre  4 327  324  231    
Stian Andre Fossøy  3 333  336  236    1.pl. kl. 3.
Malin Sæbø Nes  Junior 343  346  243    
Trine H. Njøs Eldre rekrutt     348  249    
Beate Humlestøl Njøs Rekrutt    328  229    
Jørgen H. Njøs  Aspirant    238  240    

 

Manglar resultatlister frå stemnet til Bjordal/Søreide.

Lars Ove Dulsvik var noregsmester i luft-sprint

Del

Sogndølen Lars Ove Dulsvik som representerer Leikanger skyttarlag miniatyrgruppe vart noregsmeister i klassen U16 under NM no i helga. Det var på luft-sprint programmet at han skaut til 289 poeng og vann med ein inner margin.

Trine og Kjell vart samlagsmeistarar i miniatyr

Del

Trine H. Njøs vart samlagsmeister i klasse Eldre Rekrutt med poengsummen 347. I klasse V55 var det Kjell Næss som vann med 344 poeng.

I klasse 3-5 vart det delt 3. plass på Janne Humlestøl Njøs og Svein Kåre Furre med 340 poeng. Første års senioren Helena Sæbø Nes var like bak med 339 poeng.
Resultata elles finn du på heimesida til Fortun skyttarlag: http://www.skjolden.com/fsl 
.

Resultat frå februarstemne 2015

Resultat frå februarstemne 2015
Del

207 skyttarar deltok på miniatyrstemnet til Leikanger skyttarlag som vart arrangert 4.-8. februar 2015. I klasse 3-5 var det Reidun Kristin Knapstad, Florø som vann føre Vegard Solhaug, Aurland og Marianne Stigen, Rælingen. Alle tre skaut 248 poeng slik at det var antal innertreff som avgjorde. Vegard Solhaug tok sitt 3. napp i Agnitio-pokalen og vann dermed denne pokalen.

 

Resultat alle klassar  (web)

 

Resultat (pdf)        

 

Samanlagt Agnitio pokalen

 

Premielister alle klassar (pdf)

 

Medaljeliste

 

Premieoppgjer er lasta opp til MittDFS og bil ikkje bli sendt ut på andre måter.

Kopi av premieoppgjer finn du her.

 

Resultat dei andre stemna: Norum - Sogndal - Hafslo

Resultat og live frå treningsstemne 30. januar

Del

Leikanger skyttarlag arrangerer treningsstemne fredag 30. januar frå klokka 17:00. Resultat finn du her.

Resultat frå trippelstemne Farnes, Knipenborg og Aurland

Del

Mange av våre skyttarar deltok på miniatyrstremna denne helga. Resultata for våre skyttarar finn du i tabellen under.

Resulat våre skyttarar
Skyttar Klasse Farnes Knipenborg Aurland
Sigbjørn Njøs Eikeland   ASP

 232

 223  224
Sølve Njøs Eikeland  ASP  224  233  234
Ingrid Husum   ASP  236  240  
Kristin Husum   ASP  239  240  
Jørgen H. Njøs   ASP  239  244  233
Eirik Skrede Valvik   R  238  238  328
Beate Humlestøl Njøs   R  235  225  322
Johan Hamre Nornes   R  209  214  305
Trine H. Njøs   ER  249  246  346
Gaute Eliassen Hamre  ER  238  240  339
Stine Njøs Eikeland    ER  237  242  324
Malin Sæbø Nes  J  242  241  333
Kjell Næss  V55  246  244  347
Arvid Brennset  V55  244  248  332
Ivar Husum  3  239  239  
Stian Andre Fossøy   3  232  235  336
Jørn Njøs  4  236  239  340
Janne Humlestøl Njøs   4  231  240  329
Svein Kåre Furre  5  236  239  341
Per Ove Fossheim   5  232  234  338

Lagsmeisterskap 45skot ståande

Lagsmeisterskap 45skot ståande
Del

 

Deltakinga i år var ikkje så stor, men det positive var at det var 50% damer/jenter som deltok.

 

Resultat:

1. Ivar Husum 431

2. Helena Sæbø Nes 394

 

Resultat frå Vintertreffen 2015

Del

Mange av vår skyttarar trossa værmeldinga denne helga og skaut på miniatyrstemna til Fjordane, Nesse og Vadheim. Arvid vann samanlagt i klasse V55 på dei tre stemna med dei sterke seriane 245, 247 og 247 poeng og vann i tillegg på stemna til Fjordane. I klasse eldre rekrutt skaut Trine godt med to gonger 249 poeng og fekk med det ein 1.plass og ein 2.plass. Svein Kåre vann kl 3-5 på stemna til Nessane med 244 poeng.

 Resultat for våre skyttarar:

Skyttar Klasse Fjordane Vadheim Nesse
Beate Humlestøl Njøs  Rekrutt    -  225
Trine H. Njøs  Eldre rekrutt  249  -  249
Joakim Solheim  Eldre rekrutt    239  240
Gaute Eliassen Hamre  Eldre rekrutt    242  237
Eirik Håland Moen  Eldre rekrutt    234  235
Stine Njøs Eikeland  Eldre rekrutt    237  229
Sølve Njøs Eikeland  Aspirant    237  233
Sigbjørn Njøs Eikeland  Aspirant    230  230
Jørgen H. Njøs  Aspirant  241  -  230
Malin Sæbø Nes  Junior    240  242
Eskil Skjulhaug Yttri  Junior    233  238
Arvid Brennset  V55  247  245  247
Jørn Njøs  4  228  -  225
Janne Humlestøl Njøs  4  235  -  234
Helena Sæbø Nes  4    232  234
Eivind Yttri  4    233  234
Jan Helge Furre  4  230  231  221
Svein Kåre Furre  5  239  235  244
Per Ove Fossheim  5  237  239  240
(mangelfull resultatliste frå Fjordane sitt stemne)