Resultat frå Landsskyttarstemnet 2016 i Målselv

Resultat frå Landsskyttarstemnet 2016 i Målselv
Del

Emma Linneah og Kristin skaut begge kjempegodt i finalen i feltskyting for rekrutter og kom på 4. og 6. plass.
Kjell fylgde opp med god skyting i feltfinalen for klasse V55 og kom der på 3. plass.
Resultat for våre skyttarar på landsskyttarstemnet finn de her.
Her finn de også link til alle resultat- og livevisningssidene til DFS.

Fredag 5. august

Finaleresultat feltskyting

Klasse Rekrutt
Emma Linneah Moen Rinde Leikanger 30/18 12/9 42/9 Ungdomsmedalje    (4. pl.)
Kristin Husum Leikanger 30/17 12/8 42/8      (6. pl.)
Beate Humlestøl Njøs Leikanger 30/15 10/1 40/1     (44. pl.)

Klasse V55
Kjell Næss Leikanger 29/13 11/6 40/6    (3. pl.)
Arvid Brennset Leikanger 27/14 7/2 34/2   (26. pl.)

Klasse 2-5
Svein Kåre Furre Leikanger 5 MF 28/13 12/7 40/7   (93. pl.)

Torsdag 4. august

I finale på baneskytinga fekk Arvid beste plasseringa med ein 28, plass i klasse veteran 65. Emma kom på 38. plass i klasse rekrutt, medan Svein Kåre kom på 66. plass i klasse 3-5.

Finaleresultat bane

Klasse Rekrutt
Emma Valvik Yttri 339

Klasse V55
Arvid Brennset 342
Kjell Næss 340 

Klasse 3-5
Svein Kåre Furre 341

Onsdag 3. august

På siste dag av innleiande skyting var det V55 skyttarane som gjorde det best. Både Arvid og Kjell er kvalifiserte for finalen i felt på fredag. I tillegg kvalifiserte Svein Kåre seg i dag til banefinalen i klasse 3-5.

Bane innleiande

Klasse V65
Odd Rinde 247

Klasse V73
Inge Yttri 246
Ragnar Husabø 241

Klasse 5
Svein Kåre Furre 242
Vidar Skarsbø Dale 233

Felt innleiande 

Klasse Junior
Malin Sæbø Nes 58 28/19
Eskil Skjulhaug Yttri 56 27/20 12 ****

Klasse V55
Kjell Næss Leikanger 54 29/13 8 15.22
Arvid Brennset Leikanger 49 27/14 12 15.10

Tysdag 2. august 

Tysdag var det også blant dei yngste rekruttane vi fekk det beste resultatet. Emma Valvik Yttri skaut 246 poeng på baneskytinga og er med det kvalifisert til finalen torsdag.

Innleiande baneskyting 

Klasse 4

Helena Sæbø Nes 235
Eivind Yttri 220
Jan Helge Furre 219 

Klasse rekrutt

Emma Valvik Yttri 246
Kristin Husum 241
Emma Linneah Moen Rinde 239
Beate Humlestøl Njøs 237 

Innleiande feltskyting

Klasse 2

Gabriel Skjulhaug Yttri 50 24/11 16 11.17
Arve Yttri 53 21/7 11 30.55
Siv Kristin Laberg Yttri 40 18/4 10 18.62

Klasse eldre rekrutt

Trine H. Njøs Leikanger 54 28/16

 

Mandag 1. august

Måndag var det Arvid som gjorde det best med 246 poeng og 7 plass på innleiande skyting i klasse V55. Både han og Kjell er klare for finale i klasse V55. I klasse junior var Malin 1 poeng i frå finaleplass.

Bane klasse 3
Janne Humlestøl Njøs Leikanger  228
Jørn Njøs Leikanger  228
Jomar Skarsbø Dale Leikanger  224
Arne L Nes Leikanger  219
Ivar Husum Leikanger  213
Stian Andre Fossøy Leikanger  199

Bane klasse Junior
Malin Sæbø Nes Leikanger  246
Eskil Skjulhaug Yttri Leikanger  240


Bane klasse V55
Arvid Brennset Leikanger  246
Kjell Næss Leikanger  242


Felt klasse 1
Arild Fossøy Leikanger  41 18/6 12 26.14
Sissel Husabø Ånneland Leikanger  35 16/3 11 ****

Felt klasse 5
Svein Kåre Furre Leikanger  56 28/13 20 12.93

Felt klasse V65
Odd Rinde Leikanger  58 28/14

Felt klasse V73
Ragnar Husabø Leikanger  33 26/13

Søndag 31. juli

Søndag var det våre yngste skyttarar som stod for dei beste resultata i klasse rekrutt.
Emma Linneah, Beate og Kristin skaut alle fullt i den innleiande feltskytinga i dag og er dermed klar for finale seinare i veka.

Innleiande Felskyting:

Klasse Rekrutt
Emma Linneah Moen Rinde 54 30/18  
Beate Humlestøl Njøs 58 30/15  
Kristin Husum 57 30/17    
Emma Valvik Yttri 56 19/7 

Klasse 4

Helena Sæbø Nes 51 25/8  
Eivind Yttri 55 23/5 18 13.54
Jan Helge Furre 48 20/4 13 17.76

Klasse 3
Arne L Nes 55 24/7 15 10.40
Jomar Skarsbø Dale 52 23/9 10 ****
Stian Andre Fossøy 52 23/9 9 11.29
Ivar Husum 44 21/9 14 14.95
Janne Humlestøl Njøs 27 19/6  

Innleiande Baneskyting:

ER
Trine H. Njøs 248

Kl 2
Gabriel Skjulhaug Yttri 234
Arve Yttri Leikanger  232
Siv Kristin Laberg Yttri Leikanger  227

Laurdag 30. juli

Dei første i aksjon på Landsskyttarstemnet var klasse 1 skyttarane. Sissel vart best av våre 3 skyttarar i denne klassen med 236 poeng.

Sissel Husabø Ånneland 236
Arild Fossøy 232
Olav Skarsbø 230

 

Resultat frå Landsskyttarstemnet: http://res.landsskytterstevnet.no/2016/web/index.html

Livevisning frå Landsskyttarstemnet: http://2016.landsskytterstevnet.no/livevisning/

DFS WEB-TV og andre linker: http://2016.landsskytterstevnet.no/
Her er det blant anna eit søkefelt ein kan bruke til å finne skyttarar med og ved å gå inn på skyttaren kan ein finne resultat og grafisk skytelapp rett etter at skyttaren er ferdig å skyte.

Arrangøren si heimeside: http://ls2016.no/