Resultat frå landsskyttarstemnet 2017 i Førde

Resultat frå landsskyttarstemnet 2017 i Førde
Del

Mange gode resultat under finalen på baneskytinga torsdag. I morgon skal 7 av våre skyttarar skyte i finalen på feltskytinga.
Arne L. Nes kom på 5. plass etter finalen i baneskyting for klasse 2. Gabriel Skjulhaug Yttri, Siv Kristin Laberg Yttri og Arve Yttri skaut også finalen for klasse 2.
I klasse rekrutt er Emma Linneah Moen Rinde klar for feltfinalen etter å ha skote fullt på innleiande skyting.
I klasse Nybegynner Voksen så kom Marianne Moen Rinde på 3 plass med 248 poeng.
På grovfelten så har Oliver Karelius Prøven og Malin Sæbø Nes gjort det best hittil med 29 treff for begge og dei er dermed klar for finalen på fredag.

Alle resultat og livevisning frå Landsskyttarstemnet i Førde finn du her: http://res.landsskytterstevnet.no/2017/web/index.html

Bilder og kommentarer finn de på Facebook sida til Leikanger skyttarlag: https://www.facebook.com/LeikangerSkyttarlag

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finaler feltskyting fredag 4. august

Skyttar/klasse Innleiande
treff
Finale Totalt Plassering
Klasse rekrutt        
 Emma Linneah Moen Rinde  30/15  10/5  40/5  41. plass
         
Klasse V55         
 Kjell Næss  27/16  8/2  35/2  52. plass
         
Klasse 2         
 Gabriel Skjulhaug Yttri  29/13  7/0  36/0  16. plass
 Arne L Nes  28/14  8/3  36/3  14. plass
 Eskil Skjulhaug Yttri  24/12  8/3  32/3  41. plass
         
Klasse 3-5        
 Oliver Karelius Prøven  29/12  7/2  36/2  
 Malin Sæbø Nes  29/9  9/2  38/2  



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finale bane torsdag 3. august

I finalen i lagskyting for skyttarlag kom Leikanger skyttarlag på ein flott 24. plass med desse skyttarane på laget:
Trine Humlestøl Njøs (J) 100, Odd Rinde (V65) 97, Maria Sæbø Nes (4) 95 og Svein Kåre Furre (5) 98

 

Skyttar/Klasse Innleiande
poengsum
Finale Totalt Plassering
Klasse rekrutt        
 Emma Linneah Moen Rinde  243   99  342   24. plass
 Kristin Husum  240   99  339  39. plass
         
Klasse junior        
 Trine Humlestøl Njøs  244   99  347   44. plass
         
Klasse V55        
 Kjell Næss  243   99  342   29. plass
         
Klasse 3-5        
 Svein Kåre Furre  244   100  344   21. plass, Meisterskapsstjerne

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resultat onsdag 2. august

 

Finale Klasse Veteran 65 år Bane

Odd Rinde  348  37. plass

 

Bane Klasse 4

Maria Sæbø Nes 239

Jan Helge Furre 221

 

Bane Klasse 5

Svein Kåre Furre 244

Vidar Skarsbø Dale 236

 

Bane Klasse Junior

Trine Humlestøl Njøs 248

Gaute Eliassen Hamre 246

Stine Njøs Eikeland 243

Eirik Håland Moen 239

 

Felt Klasse Veteran 55 år

Kjell Næss 55 27/16 10 ****

Arvid Brennset 52 25/13 10 23.44

Lars Jonny Røysum 42 19/4 12 14.54



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resultat tirsdag 1. august

 

Bane Klasse 4

Oliver Karelius Prøven 236

Eivind Yttri 233

Helena Sæbø Nes 232

Malin Sæbø Nes 223

 

Bane Klasse Rekrutt

Emma Linneah Moen Rinde 243

Kristin Husum 240

Beate Humlestøl Njøs 229

Magnus Håland Moen 216

Sigbjørn Njøs Eikeland 214

 

Felt Klasse 2

Gabriel Skjulhaug Yttri 55 29/13 17 11.98

Arne L Nes 49 28/14 16 ****

Eskil Skjulhaug Yttri 49 24/12 12 ****

Steinar Husabø 51 21/8 19 ****

Arve Yttri 56 15/5 12 26.03

Siv Kristin Laberg Yttri 44 11/1 10 18.65


Eskil, Arne og Gabriel er klar for feltfinalen i klasse 2.

  

Felt Klasse Eldre Rekrutt

Johan Hamre Nornes 59 27/18

Emma Valvik Yttri 55 25/12

Sølve Njøs Eikeland 57 19/8

Tor Magne Eiken Oppedal 49 13/4

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resultat mandag 31. juli

 

Bane Klasse 3

Atle Henning Lunde 232

Janne Humlestøl Njøs 230

Jomar Skarsbø Dale 227

Jørn Njøs 224

Stian Andre Fossøy 223

Ivar Husum 221

Linda Furre Lunde 201

 

Felt Klasse 1

Janne Marita Bergheim Leikanger 42 25/11 9 ****

Anne Brennset Gjerland Leikanger 39 25/9

Camilla Njøs Leikanger 54 24/9 9

Sissel Husabø Ånneland Leikanger 52 19/5

 

Felt Klasse 5

Svein Kåre Furre Leikanger 54 23/12 22 11.47

 

Felt Klasse Nybegynner Voksen

Marianne Moen Rinde Leikanger 58 29/17

Torunn Lærum Gjøringbø Leikanger 54 25/7

 

Felt Klasse Veteran 65 år

Odd Rinde Leikanger 59 25/16

Knut Grinde Leikanger 46 24/14 11 26.25


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resultat søndag 30. juli

 

Finale Klasse 2 Bane

 Skyttar  Poengsum Plassering
 Arne L Nes     342  5. plass og medalje
 Gabriel Skjulhaug Yttri      336  42. plass
 Arve Yttri      335  49. plass
 Siv Kristin Laberg Yttri     320  

 

Bane Klasse 2

Steinar Husabø 230

  

Bane Klasse Eldre Rekrutt

Johan Hamre Nornes 246

Sølve Njøs Eikeland 246

Emma Valvik Yttri 240

Tor Magne Eiken Oppedal 227

  

Bane Klasse Veteran 55 år

Kjell Næss 243

Arvid Brennset 242

Lars Jonny Røysum 236

 

Felt Klasse Rekrutt

Emma Linneah Moen Rinde 56 30/15

Kristin Husum 58 28/18

Beate Humlestøl Njøs 52 22/7

Sigbjørn Njøs Eikeland 40 20/8

Magnus Håland Moen 59 19/8

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resultat laurdag 29. juli

Bane Klasse 1

Camilla Njøs  244

Anne Brennset Gjerland  240

Olav Skarsbø  234

Sissel Husabø Ånneland  229

Arild Fossøy  228

Janne Marita Bergheim  186

 

Bane Klasse 2

Arne L Nes Leikanger 243

Gabriel Skjulhaug Yttri Leikanger 240

Arve Yttri Leikanger 238

Siv Kristin Laberg Yttri Leikanger 238

Eskil Skjulhaug Yttri Leikanger 236

 

Bane Klasse Nybegynner Voksen

Marianne Moen Rinde Leikanger 248

Siri Fossøy Leikanger 232

Torunn Lærum Gjøringbø Leikanger 223

 

Bane Klasse Veteran 73 år

Ragnar Husabø Leikanger 233

 

Felt Klasse 4

Oliver Karelius Prøven Leikanger 56 29/12 11 12.25

Malin Sæbø Nes Leikanger 54 29/9 12 27.51

Maria Sæbø Nes Leikanger 55 27/12 16 ****

Eivind Yttri Leikanger 57 25/10 14 18.70

Helena Sæbø Nes Leikanger 54 24/12

Jan Helge Furre Leikanger 41 19/4 16 18.61

 

Felt Klasse Junior

Trine Humlestøl Njøs Leikanger 60 28/18

Eirik Håland Moen Leikanger 57 28/9

Stine Njøs Eikeland Leikanger 60 27/14

Gaute Eliassen Hamre Leikanger 59 24/18

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Resultat fredag 28. juli

 

Bane Klasse Veteran 65 år

Odd Rinde 250

Knut Grinde 242

Leif Bjarne Sæle 237

 

Felt Klasse 3

Atle Henning Lunde  51 25/9 20 14.83

Ivar Husum  55 25/7 16 17.75

Janne Humlestøl Njøs  54 22/5

Jørn Njøs  48 21/7 17 ****

Stian Andre Fossøy  49 18/7 11 31.07

 

Felt Klasse Veteran 73 år

Ragnar Husabø  55 28/12