Siste nyheter

Landsskyttersstevne i Stjørdlal.

Årets landsskytterstevne er over og vil ikkje gå inn i historien som det heilt store for Tysse sin del.
Fleire sikra seg imidlertid premiar og skaut seg fram til finale dei dessverre ikkje hadde anledning til å venta på då finalane gjekk seint i veka.
Alf Høysæter var nr. 6 på felten i kl. V55 med fullt hus 30/16, Nora Grønsdal hadde 29/17 på felten i kl. 4.
Markus Andreas Aadland hadde 240 på baneskytinga i kl. 4 og Per Eikestad hadde 243 i kl. V55. Alle desse var kvalifisert til finale.
Trond Nordvik skaut finale på bane, med 100 i finalen stoppa han på 339, som var eit poeng for lite til medalje.
Bjørn Olav Aarra vart nr. 13 i felthurtigskytinga kl. 4 med 8,47sek.
Magne Nordvik var ein millimeter frå finale i felten for kl. V73 med sine 29/22.
 

Hallingdalshelga.

Det var stor aktivitet i Hallingdal i helga då skyttarar frå heile Sørnorge var samla til dyst før landsskyttarstevnet.
Fleire fra Tysse var med og enkelte oppnådde fine resultat.
På Hovet/Hol vart Markus Andreas Ådland nr. 2 i kl. 4 med 338 og Per Eikestad nr. 3 i v55 med 344.
Nora Grønsdal var nr.4 i klasse 4 på Hadding med 339 og nr. 5 på Gol/Ødegården med 338.
Bjørn Olav Aarra nr. 5 i kl.4 på Torpa og Nordre Land med 337.
No ventar LS i Stjørdal, tvi, tvi, god tur, kjør fint og lykke til.
 

Samlagsstevnet felt 2018

Samlagsstevnet felt 2018

John Olav Ågotnes, Sartor (med pokalen) tok sin fjerde Samlagsmeistertittel i feltskyting på rad.
Åsane/Hordvik duoen Bjarte Langenes og Erlend Seilen fulgte rett bak.
Alle resultat under les mer.
Stevnet gjekk i nydelig vårver og blei avvikla etter timeplanen rimelig bra. Ein stor takk til alle frivillige som hjalp til under stevnet.
Takk og til alle som støtta oss med flotte premiar til stevnet.
Lista med premiegivarar ligg under les mer.
 Les mer om Samlagsstevnet felt 2018

Tyssestevne 15m 2018

John Olav Ågotnes, Sartor vann årets Tyssestevne på 15m i klasse 3-5 med fine 349/20 foran Arild Røyseth, Os med 348 og Magne Lysen, Hardanger med 347.
Øvrige klassevinnere: Kl. 2: Jostein Steine, Voss
V55: Johannes Seim, Seim
R: Adelheid Røttingen Møller, Os
ER: Isak Helland Måkestad, Norheimsund og Øystese
J: Jakob Adrian Farestveit, Vaksdal/Modalen
EJ: Kristoffer Tvedt Skråmestø, Bergen
V65: Arne Berge, Norheimsund og Øystese
V73: Magne Nordvik, Tysse
Alle resultat under les mer.
 Les mer om Tyssestevne 15m 2018